Windows 8 fiyasko oldu, yeni sürüm geliyor

Amerikalı yazılım şirketi Microsoft tarafından büyük umutlarla geçtiğimiz yıl güz aylarında piyasaya sürülen Windows 8 işletim sisteminde güncelleme yapılacak.
07 Mayıs 2013 Salı 17:22

Windows 8 fiyasko oldu, yeni sürüm geliyor
Bu içerik 1328 kez okundu.

Microsoft şirketinin, dokunmatik ekran (touch-screen) ve masa üstü (desktop) bilgisayarlar için tasarladığı işletim sistemi, müşterilerden çok sayıda şikayet almıştı. Özellikle başla/start butonunun Windows 8'de kaldırılmasını bir hayli yadırgayan bilgisayar kullanıcılarının başta bu sorun olmak üzere işletim sisteminin pek çok bölümünde sorun yaşadıkları medyaya yansımıştı.

Windows 8 tabanlı tablet veya masa üstü bilgisayar üreten şirketler de işletim sistemindeki sıkıntılar yüzünden müşteri kayıplarından dert yanmışlardı. Windows 8'in piyasaya sunulmasından sadece aylar sonra, Amerikalı şirket "Windows Blue" adı altında bir güncelleme/update çıkaracağını açıkladı.

Financial Times'a konuşan Microsoft'un Pazarlama Şefi Tami Reller, söz konusu güncellemeyi bu yıl içinde kullanıma sunacaklarını duyurdu. Güncellenen sürümde yapılacak değişiklikler hakkında suskun kalmayı tercih eden Reller, ancak kullanıcılardan gelen şikayetleri dikkate aldıklarını belirterek, "Görüyoruz ki kullanıcıların öğrenme ve alışma süreci sorunlu oldu." şeklindeki ifadelere yer verdi.

 Kaynak: http://dunya.milliyet.com.tr/windows-8-fiyasko-oldu-yeni-surum/dunya/detay/1705003/default.htmEtiketler: Financial Times , Microsoft , yazılım , Windows 8 , sadece
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elektrikli Tır: Tesla Semi ile tanışın!
Elektrikli Tır: Tesla Semi ile tanışın!
Diyabet İçin Kontrol Kadar Eğitimde Şart!
Diyabet İçin Kontrol Kadar Eğitimde Şart!