PENDİKTEN SURİYE'YE YARDIM ELİ!

Kampanya çerçevesinde dileyen herkes Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi yanı, Kaynarca Mahallesi Deniz Caddesi, Esenyalı Mahallesi ve Fevzi Çakmak Caddesi’ne kurulan yardım çadırları ile muhtarlıklar, camiler ve Hayır Çarşısı’na bağışlamak istedikleri battaniyeleri bırakabiliyor. Ayrıca battaniyeler belediye ekiplerince kapıdan da teslim alınacak.
19 Ocak 2013 Cumartesi 00:03

PENDİKTEN SURİYE'YE YARDIM ELİ!
Bu içerik 2149 kez okundu.

Kampanya çerçevesinde dileyen herkes Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi yanı, Kaynarca Mahallesi Deniz Caddesi, Esenyalı Mahallesi ve Fevzi Çakmak Caddesi’ne kurulan yardım çadırları ile muhtarlıklar, camiler ve Hayır Çarşısı’na bağışlamak istedikleri battaniyeleri bırakabiliyor. Ayrıca battaniyeler belediye ekiplerince kapıdan da teslim alınacak. Kampanya okullarda da gerçekleştirilecek. En çok battaniye toplayan ilk üç okula belediye tarafından 1000 kitaplık kütüphane yapılacak. Kampanyaya Kaymakamlık, Kızılay, Pendik Kent Konseyi Gençlik Meclisi ve ilçedeki diğer sivil toplum kuruluşları da destek veriyor. Toplanan battaniyeler tırlar aracılığı ile Suriyeli sığınmacıların kaldığı çadır kentlere gönderilecek. Kışın gelmesiyle ağırlaşan hava koşullarında hayatta kalma mücadelesi veren Suriyelilerin durumuna sessiz kalamayacaklarını belirten Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, herkesi kampanyaya davet etti. Ayrıntılı bilgi için belediyenin 444 76 35 numaralı telefonu aranabilir.

   

Yüz binlerce Suriyeli zor durumda

İç savaştan kaçarak ülkemize gelen 100 bini aşkın Suriyeli çok zor şartlarda yaşamlarını sürdürüyor. Yine binlerce Suriyeli, ülkemizin çeşitli şehirlerinde akrabalarında kalıyor. Bu kardeşlerimiz son derece zor durumda. Çadırlarda çocuk, yaşlı herkes kışın soğuğunda ısınmakta güçlük çekiyor. Ülke genelinde birçok sivil toplum kuruluşu Suriyeli kardeşlerimiz için yardım için harekete geçti. Bu duruma kayıtsız kalmayan Pendikliler, kampanyaya yoğun ilgi gösteriyor.

 

 

 
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elektrikli Tır: Tesla Semi ile tanışın!
Elektrikli Tır: Tesla Semi ile tanışın!
Diyabet İçin Kontrol Kadar Eğitimde Şart!
Diyabet İçin Kontrol Kadar Eğitimde Şart!