PENDİK TE AKİLLERE PROTESTO!

Marmara Grubu Akiller Heyetinin Pendik'te katıldığı toplantıda bir grup, heyeti protesto etti.
01 Mayıs 2013 Çarşamba 20:54

PENDİK TE AKİLLERE PROTESTO!
Bu içerik 2233 kez okundu.

Protestocu grubun salondan çıkmasının ardından program yaklaşık 1 saat gecikmenin ardından başladı. Deniz Ülke Arıboğan protestolarla ilgili "despotizm" yorumunda bulundu.

Pendik Sanayici ve İşadamları Derneği tarafından düzenlenen program kapsamında Yunus Emre Kültür Merkezine gelen Marmara Bölgesi Akiller Heyetinden Prof Dr. Deniz Ülke Arıboğan, Araştırmacı Yücel Sayman, Araştırmacı Yazar Mustafa Armağan ve Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Başkanı Yakup Levent Korkut protestolarla karşılandı. İzleyiciler salona girişte üzerleri aranarak içeri alındı.

Akiller Heyeti salona girdiğinde ise salondan protesto sesleri yükseldi. Salonda bulunan yaklaşık 100 kişi Türk bayrakları ve sloganlarla akiller heyetini protesto etti.

Protestolar bir türlü bitmeyince Heyet üyeleri salondan ayrıldı. Heyetin salondan çıkış yaptığı sırada protestocu grup pet şişe fırlatmaya başladı.Salondan çıkan Arıboğan, "Bu protesto değil, bu çünkü diğerlerinin hem dinleme hem konuşma hakkını engelliyor. Protestolar demokratik ölçülerde kaldığı sürece kabul edilebilir. Ama birilerini konuşturmamak dinlemek isteyen birilerinin dinlemesine engel olmak protesto değildir bu resmen despotizmdir. Bu şartlar altında konuşmamıza imkan yok içeride durum değerlendirmesi yapıp karar vereceğiz" diye konuştu.

"BİZ GÖNÜLLÜ MAYIN EŞEKLİĞİ YAPMAYA HAZIRIZ"

Kültür Merkezinin bir odasında basın mensuplarının karşısına geçen Akiller Heyeti adına ilk sözü alan Prof Dr. Deniz Ülke Arıboğan, toplantıyı gerçekleştireceklerini belirterek, "Ortaya çıkan temel endişeleri rapor edip meclise ve hükümete aktarmak amacımız. Bu protestolar bizim için şok protestolar değil. Bugün yapılan protesto örgütlü idi. Arkadaşlar benim canımı sıkan unsur ölmeye öldürmeye geldik onlara hazırız diye bağıran bir grubun olması üzücü. Bir siyasi parti üyesi bizim için mayın eşekliği tabirini kullanmış bu doğrudur biz gönüllü mayın eşekliği yapmaya hazırız. Biz o mayınlı yolda gövdemizi atıyoruz ki milletimiz arkamızdan güvenle yürüyebilsin. Bu mayınlı yolu hep beraber geçeceğiz bir gün o mayınları döşeyenler de umarım derslerini alırlar." diye konuştu.

Diğer heyet üyeleri de amaçlarının vatandaşların sorunlarını dinleyip çözüm için bunları rapor haline getirmek olduğunu söyledi.

Protestocu grubun salondan çıkışı sırasında zaman zaman polisle grup arasında gerginlik yaşandı. Gerginlik daha fazla büyümeden önlenirken salon boşaltıldı. Gerekli ortamın sağlanmasının ardından Akiller heyeti salona geri döndü. Protesto edildikleri salona bu kez alkışlarla giren akiller heyeti programı dinlemeye gelenlere çözüm süreciyle ilgili akiller heyetinin misyonu hakkında bilgi verdi.
BELEDİYE BAŞKANI SALİH KENAN ŞAHİN'İN PROTESTOCULARA TEPKİSİ
 
OLAYLARIN ARDINDAN ÂKİLLER VE PESİAD BAŞKANI AHMET CİN'İN BASIN AÇIKLAMASI
 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elektrikli Tır: Tesla Semi ile tanışın!
Elektrikli Tır: Tesla Semi ile tanışın!
Diyabet İçin Kontrol Kadar Eğitimde Şart!
Diyabet İçin Kontrol Kadar Eğitimde Şart!