Reklamı Geç
Advert

PENDİK CHP DE SEÇİM VAR!

Cumhuriyet Halk Partisi, Pendik'te Belediye Başkan Adayını belirlemek için ön seçim kararı aldı.
15 Kasım 2013 Cuma 18:07

PENDİK CHP DE SEÇİM VAR!
Bu içerik 2505 kez okundu.

CHP Genel Merkezi ve İstanbul İl Başkanlığı yoğun istek üzerine Pendik'te ön seçim kararı aldı. Buna göre CHP'de belediye başkan adayını üyeler belirleyecek. Anamuhalefet Partisi'nin Pendik'te 8 aday adayı bulunuyor. Bu isimlerden bir kısmı yaklaşık 4 aydır aday gibi seçim çalışması yürütüyor. Bu isimler Abidin Ekren, Bayram Bekar, Bilal Gündoğdu ve Av.Tuncer Özyavuz. Diğer 4 aday adayı ise bu isimlere nazaran kamuoyunda daha az görünüyorlar. Ekren, Gündoğdu, Bekar ve Özvayuz, bir hayli yoruldular. Hem maddi hemde büyük bir fiziki yorgunluk yaşıyorlar. Bu dört isim de aday adaylık sürecinde işin hakkını verdiler. Adeta Belediye Başkan Adayı gibi çalıştılar, CHP'nin ve kendi tanıtımlarını bihakkın yerine getirdiler.

Şimdi sandık kurulacak. Aday adayları üyelerin takdirine bırakılacak. CHP üyeleri, oylarıyla belediye başkan adayını belirleyecek. Ön seçim söz konusu olunca üç isim ön plana çıkıyor. Abidin Ekren, Bayram Bekar ve Av.Tuncer Özyavuz. Bu isimler en çok şans verilen aday adayları olarak CHP kulislerinde konuşuluyor.

Muhtemelen önümüzdeki hafta sonu yapılacak olan ön seçimde, üyeler oy kullanacak. Kimi aday olarak görmek istediklerini oylayacaklar. En çok oy alan 3 aday adayı genel merkeze sunulacak. Bu isimlerden birisi CHP'nin Pendik Belediye Başkan Adayı olarak kamuoyunun karşısına çıkacak.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elektrikli Tır: Tesla Semi ile tanışın!
Elektrikli Tır: Tesla Semi ile tanışın!
Diyabet İçin Kontrol Kadar Eğitimde Şart!
Diyabet İçin Kontrol Kadar Eğitimde Şart!