PENDİK ADD'DEN PANEL

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Pendik Şubesi tarafından organize edilen ‘Yeni Bin Yılın Savaşı ve Yerel Yönetimler Yasası’ konulu panel Yunus Emre Kültür Merkezi’nde yapıldı
22 Aralık 2012 Cumartesi 12:39

PENDİK ADD'DEN PANEL
Bu içerik 1535 kez okundu.
 HALKIMIZ KANDIRILIYOR MU? 

 

Moderatörlüğünü Prof. Dr. Kemal Alemdaroğlu’nun yaptığı panele, CHP Parti Meclis Üyeleri İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler ve Hatay Milletvekili Refi Eryılmaz, ADD Pendik Şube Başkanı Mumammet Gülenç ile Aydınlık Gazetesi yazarı emekli tuğamiral Türker Ertürk konuşmacı olarak katıldılar. Az sayıda dinleyici olmasına rağmen, oldukça verimli geçen panelde ilk konuşmayı Prof.Dr. Kemal Alemdaroğlu yaptı. Yerel Yönetimler Yasası ile iktidarın üniter yapıyı bozmak istediğini ileri süren Alemdaroğlu, “Bu yasa ile federasyon alt yapısını ve başkanlık sisteminin yolunun açılmak isteniyor.” dedi. ADD Pendik Şube Başkanı Muhammet Gülenç ise konuşmasında Türkiye’nin Amerika’nın bir eyaleti gibi olduğunu söyleyerek, “Günümüz savaşları enformasyon ve psikolojik savaşlar şeklinde sürmektedir. Ama bizler var olduğumuz sürece bunlarla mücadelemizi sürdüreceğiz .” şeklinde konuştu.

 Daha sonra söz alan CHP Parti Meclisi Üyesi ve Hatay Milletvekili Refik Eryılmaz, Suriye’de tutuklu bulunan gazeteci Cüneyt Ünal’ın ülkeye getirilmesi ile ilgili kısa bilgiler vererek, “Suriye’de yaşananların iktidarın anlattığı şekilde olmadığını bizzat yerinde gördük. Suriye ile sınırlarımız kapalı. Sınır ticareti ile geçinen esnaf zor günler yaşıyor. Gezdiğimiz sığınma kamplarında ellerinde silahlarla dolaşanlar var. Bunlar Türkiye üzerinden Suriye’ye geçerek savaşıp, tekrar Türkiye’ye dönüyorlar.” dedi. Suriye’de İslami bir devlet yapınsının kurulmak istendiğini ifade eden Eryılmaz, Dışişleri Bakanı Ahmet Davudoğlu tarafından İsrail’le yapılan gizli anlaşmadan bazı maddeleri dinleyicilerle paylaştı.

 

Aydınlık Gazetesi Yazarı Türker Ertürk de yaşananların hiç birinin tesadüf olmadığının altını çizerek, “Batıda ortaya çıkan hiçbir söz, kelime, simge tesadüfî değildir. Hepsinin verdiği mesajlar vardır. Fatih’in İstanbul’u alırken beyaz bir at üzerinde Truva’da ‘Hektor’un öcünü aldım demesi, İşgal Kuvvetlerinin İstanbul’u işgal ederken, işgal komutanının beyaz bir at üzerinde şehre girmesi asla bir tesadüf değildir. Devletlerin kendilerine göre kırmızıçizgileri vardır ve o kırmızıçizgilerin korunması adına binlerde yüksek tahsil almış beyinler kafa patlatırlar. İktidarlar değişse de bu kırmızıçizgiler asla değişmez” dedi.

 

Yerel Yönetimler Yasası ile 16 bin köy ve binbeşyüzdoksaniki belediyenin ortadan kalkacağını söyleyen CHP Meclis Üyesi ve İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler, iktidar partisinin halkı kandırdığını ileri sürdü. Güler bu yasa ile köy muhtarlarının tüzel kişiliğinin kalkacağını belirterek, “Bu durumda köy muhtarlığının sahip olduğu araziler, işletmeler belediyelerin uhdesine geçecektir. İktidar köy muhtarlığı ile mahalle muhtarlığı arasında bir fark yok, kazanımlarınız olacak, diyor. Yalan söylüyorlar. Mahalle Muhtarlarının tüzel kişiliği yok. Mahalle Muhtarı nikâh kıyamaz. Bu yasadaki amaç böl, parçala yönet anlayışıdır. Federasyonlaşmanın alt yapısıdır. Biz CHP olarak bu yasanın iptali için Anayasa Mahkemesi’ne başvuracağız.” dedi.

Panel soru- cevap konuşmalarının ardından sona erdi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elektrikli Tır: Tesla Semi ile tanışın!
Elektrikli Tır: Tesla Semi ile tanışın!
Diyabet İçin Kontrol Kadar Eğitimde Şart!
Diyabet İçin Kontrol Kadar Eğitimde Şart!