Reklamı Geç
Advert

ORHANGAZİ ÖĞRENCİLERİNDEN ÖRNEK TEPKİ!

Pendik Orhangazi Ortaokulu öğrencileri, öğretmenlerine yönelik yapılan saldırıyı protesto etti. 03 Mart 2014 Pazartesi 13:41

ORHANGAZİ ÖĞRENCİLERİNDEN ÖRNEK TEPKİ!
Bu içerik 3706 kez okundu.

Pendik Orhangazi Ortaokulu öğrencileri, öğretmenlerine yönelik yapılan saldırıyı protesto etti. Eylemde konuşan Türkiye Kamu Sen ve Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Ismail Koncuk da öğrencileri veliler ile birlikte eğiteceklerini belirterek, velilerin öğretmenlerin en önemli yardımcıları olduklarını kaydetti.

Yenişehir Mahallesi’ndeki Orhangazi Ortaokulu’nda dün iki müdür yardımcısı ve bir öğretmenin bir öğrencinin dayısı ve yanındaki arkadaşı tarafından saldırıya uğramalarının ardından bugün öğle saatlerinde olayın meydana geldiği okulda yüzlerce öğrenci protesto eylemi gerçekleştirdi.

Ellerinde ‘Alo 147, öğretmenimi dövdüler’, ‘güvenli okul istiyoruz’, ‘öğretmene kalkan eller kırılsın’ ve ‘şiddete sıfır tolerans’ yazılı dövizler taşıyan öğrenciler topluca okul binası önüne yürüdüler. Öğrencilerin burada bir süre 'öğretmene kalkan eller kırılsın' şeklinde slogan atmalarının ardından Türk Eğitim Sendikası Genel Başkanı Ismail Koncuk da okulda görevli öğretmenler ile birlikte bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Koncuk, açıklamasında öğretmenlik mesleğinin bin bir güçlükle yapılan bir meslek haline geldiğini söyleyerek şöyle konuştu: “Öğrencilerimizi eğitmek için öğretmenlerimiz, çok ciddi fedakarlıklar yapıyorlar. Biz öğrencilerimizi öğrenci velilerimizle beraber eğiteceğiz. Öğrenci velilerimiz öğretmenlerimizin esasen en önemli yardımcılarıdır. Eğer velilerimiz öğretmenlerimize sahip çıkmazsa, en küçük bir problemde öğretmene fiili saldırıda bulunursa, öğretmenlerimizin öğrenci gözündeki değerini küçültmek için birtakım gayretler içerisinde olursa bunun asıl kaybedeni öğretmenlerden çok öğrencilerimiz olacaktır, evlatlarımız olacaktır.”

Öğretmenle beraber kaybedilen toplumun geleceği ve ülkenin geleceği olacağını söyleyen Koncuk Türkiye’deki tüm velilere ve ülkeyi yönetenlere hitap ettiğini belirterek, “Öğretmenlerin görüntüsünü cüceleştirmeyin, devleştirin. Biz bu milleti öğretmenle bir yerlere taşıyacağız. Huzuru, refahı, gelişmişliği, kalkınmayı eğitim ordusuyla sağlayacağız. ‘Muallimler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır’ diyor Gazi Mustafa Kemal Atatürk.” dedi.

Türkiye’de öğretmenlere saldırmanın Moda haline geldiğini ileri süren Koncuk, öğrencileri sevdiklerini, onları kazanmak için uğraştıklarını belirterek şöyle devam etti: “Öğrenciler ne kadar velilerin kızıysa, oğluysa öğretmenlerimizin de o kadar kızıdır, oğludur. Dün yapılan saldırının bu vesile ile tüm Türkiye’ye, tüm insanlarımıza, öğrenci velilerimize, öğrencilerimize, siyaset adamlarına bir ders olmasını diliyorum. Bir ders çıkartalım ki bir daha böyle acılar, böyle sancılar yaşanmasın. Biz öğrenci velilerimizi eğitimin en önemli parçalarından biri olarak görüyoruz. Biz velilerimizle hasım değiliz, biz bir büyük bütünün birer parçasıyız.”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elektrikli Tır: Tesla Semi ile tanışın!
Elektrikli Tır: Tesla Semi ile tanışın!
Diyabet İçin Kontrol Kadar Eğitimde Şart!
Diyabet İçin Kontrol Kadar Eğitimde Şart!