GAZİPAŞA'DA ÇANAKKALE VE ŞEHADET STANDI!

Anadolu Gençlik Derneği Pendik Şubesi 30 Mart 2013’te yapacağı salon programı için tanıtım standı açtı.
25 Mart 2013 Pazartesi 22:36

GAZİPAŞA'DA ÇANAKKALE VE ŞEHADET STANDI!
Bu içerik 1486 kez okundu.

Anadolu Gençlik Derneği Pendik Şubesi 30 Mart 2013’te yapacağı salon programı için tanıtım standı açtı.

Anadolu Gençlik Derneği Pendik Şubesinden yapılan açıklama da;

Kurulduğu günden bu yana Türkiye’nin en aktif gençlik derneği olan ve “Önce; ahlak ve maneviyat” düsturuyla çalışmalarını yürüten Anadolu Gençlik Derneği’nin Pendik Şubesi, geleneksel hale getirdiği Çanakkale ve Şehadet programının tanıtımı için Gazipaşa Caddesinde tanıtım standı kurdu.

“Çanakkale ve Şehadet” programı 30 Mart 2013 Cumartesi günü saat:20.00’da Pendik Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenecek. Program da hem Çanakkale şehitleri hem de vatan ve İslam uğruna canını feda eden, davaları için korkusuzca hizmet eden birçok şehit anılacak. Bugünün değerini bilmek için dünü bilmek gerekli olduğunun bilincinde olan Anadolu Gençlik Derneği öncelikle tarihi bir dönüm noktası olan Çanakkale Mücadelesini devamlı gündemde tutmak daha sonra “Bir milletin asıl gücü topu tüfeği tankı değil, İnançlı ve imanlı gençliğidir” düsturuyla bu destanı yetişen ve geleceğin büyükleri olacak gençlere aktarmak için düzenleyeceği bu programın tanıtımını farklı bir çalışmayla vatandaşa sundu.

Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nin önüne kurulan çadırla beraber standa gelen vatandaşların “Çanakkale ve Şehadet” ile ilgili duygu ve düşüncelerini yazdıkları yazıları asmak için panolar kuruldu. Genç, yaşlı birçok kişi tarafından ilgi gören stantta ayrıca vatandaşlara AGD Pendik Şubesi Ortaöğretim Komisyonunca hazırlanan “Şehadet Kitap Ayraçları” ile beraber AGD Genel Merkezinin hazırlamış olduğu “Çanakkale’den Mektup” adlı mektup dağıtıldı. Stantta hediye olarak 5.000 ayraç ve mektup dağıtıldığı ifade edildi.

AGD Pendik Şubesi Orta Öğretim Komisyonu Başkanı Harun KULAKSIZ Bey: “Programlarımız her sene gerçekleştiriliyor. Katılım da oldukça yoğun oluyor. Zira geçtiğimiz Ocak ayında yaptığımız “Mekke’nin Fethi” programına yaklaşık 2.000 vatandaşımız katıldı. Vatandaşımız programlarımızdan memnun ancak şikâyet edilen tek taraf ise yoğunluktan yer bulamamalarıdır. Bundan bizler de şikâyetçiyiz çünkü ilçemizde çok büyük kapalı salon yok. En büyüğü Yunus Emre Kültür Merkezimiz ancak orayı da devamlı kullanmamıza müsaade etmiyorlar. Belediyemizin düzenlemiş olduğu programlardan dolayı Anadolu Gençlik Derneği gibi derneklerin programlarına pek yer verilmiyor. Ama Elhamdülillah bu sitem bizleri mutlu etmekle ve yoğun ilgi bizlerin gayretini arttırmaktadır.” diye konuştu.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elektrikli Tır: Tesla Semi ile tanışın!
Elektrikli Tır: Tesla Semi ile tanışın!
Diyabet İçin Kontrol Kadar Eğitimde Şart!
Diyabet İçin Kontrol Kadar Eğitimde Şart!