Reklamı Geç
Advert

DAVUT ÇAKIR TEKRAR ADAY!

AK Parti'de aday adayları arasına halen İBB Başkan danışmanı olarak görev yapmakta olan Davut ÇAKIR'da katıldı.
01 Kasım 2013 Cuma 15:43

DAVUT ÇAKIR TEKRAR ADAY!
Bu içerik 2804 kez okundu.

AK Parti’nin 3. Aday Adayı Davut Çakır oldu. Çakır, bugün saat 16.00’da Pendik ilçe başkanlığına gelerek resmi müracaat yapacak. Pendiklilerin de yakından tanıdığı Davut Çakır AK Partinin önemli isimlerinden biri.  

 

Çakır 1971 Trabzon doğumlu. Evli ve 6 çocuk babası. Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği mezunu. Davut Çakır 1994 yılında Pendik Belediyesinde kontrol mühendisi olarak başladığı hizmet serüvenini, sırasıyla imar müdürü, fen işleri müdürü olarak sürdürdü.

 2002-2007 yılları arasında Teknik Belediye Başkan yardımcısı olarak ilçeye hizmete verdi.

Pendik ilçesinde hayata geçirilen; İTEP, Uluslararası S.G. Havaalanı, Uluslararası Fuar, Kongre ve Ticaret Merkezi, Pendik Yat Limanı ve 540 yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesi gibi vizyon projelerin planlama, tasarım ve uygulama süreçlerinde bulundu.

 

Yunus Emre, Mehmet Akif Ersoy, Neyzen Tevfik Kültür Merkezlerinin projelendirme ihale ve yapım çalışmalarını gerçekleştirdi. İlçe genelinin %40’nın imar uygulamalarını sonuçlandırarak 22.000 tapu dağıttı.

Daha sonra başarılı performansından dolayı, kendisine İstanbul Büyükşehir Belediyesinde İmar ve Şehircilik Daire Başkanı olarak görev verildi. 

 

İBD’den 1/100.000 ölçekli İstanbul Çevre Düzeni Planı çalışmalarını, 1/25.000 ölçekli İstanbul Nazım İmar planı çalışmalarını yürüttü. 2009 yılında Etüt ve Projeler ve Daire Başkanlığına getirildi.Davut Çakır son olarak İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Başkan Danışmanı olarak görev yapıyordu.

 

İBD’de de kısa sürede değerli bir hizmet adamı olarak ön plana çıktı. Mesleki olarak, onlarca önemli mevzuat çalışmasında birikimini genişleterek görev yaptığı dönem kamuoyuna iş ciddiyeti, dürüstlüğü, bilgi ve birikimi, alçakgönüllülüğü, beyefendi kişiliği ile partili partisiz her kesimin takdirini kazandı.

 

Siyaset değil, belediyecilik yapan Davut Çakır, bu anlamda Pendiklilerin oldukça sıcak karşıladığı ve destek verdiği bir isim.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elektrikli Tır: Tesla Semi ile tanışın!
Elektrikli Tır: Tesla Semi ile tanışın!
Diyabet İçin Kontrol Kadar Eğitimde Şart!
Diyabet İçin Kontrol Kadar Eğitimde Şart!