Reklamı Geç
Advert

BELEDİYE'DEN "KANSER" AÇIKLAMASI!

Pendik Belediyesi, ilçede kanser kaynaklı ölüm oranlarının arttığı yönündeki iddialarla ilgili, kanserden ölüm oranlarının artmadığını sadece raporlamadan kaynaklanan sistem değişikliğinin rakamlara yansıdığını belirtti.
28 Ekim 2013 Pazartesi 15:35

BELEDİYE'DEN
Bu içerik 1699 kez okundu.

Pendik Belediyesi, ilçede kanser kaynaklı ölüm oranlarının arttığı yönündeki iddialarla ilgili, kanserden ölüm oranlarının artmadığını sadece raporlamadan kaynaklanan sistem değişikliğinin rakamlara yansıdığını belirtti. 

Belediyeden yapılan açıklamada, Pendik Belediyesi'nin web sitesinde cenaze işlemleriyle ilgili vatandaşları bilgilendirmek amacıyla bir bölüm bulunduğu ve burada 2007 yılından bu yana, ölen vatandaşların sayısı ve ölüm nedenlerini içeren istatistik yer aldığı bildirildi. 

İstatistiklere bakıldığında 2012 yılında kanserden ölümlerin yüksek çıktığı kaydedilen açıklamada, söz konusu oranın yüksek olmasının nedeninin, bu yıldan itibaren Sağlık Bakanlığı ve Adli Tıp Kurumu'ndan gelen raporların ölüm nedeni olarak kayda geçmesi olduğu vurgulandı. 

Daha önceki yıllarda, ölüm nedeni olarak sadece belediyenin verdiği belgelerin vatandaşlar tarafından doldurulmasına göre kayıt tutulduğuna işaret edilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:  

"2012 yılından itibaren ise yeni sistem devreye konuldu. Bu nedenle rakamlar yüksek görülmektedir. Aslında kanserden ölüm oranları artmamış, sadece raporlamadan kaynaklanan sistem değişikliği rakamlara yansımıştır."

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elektrikli Tır: Tesla Semi ile tanışın!
Elektrikli Tır: Tesla Semi ile tanışın!
Diyabet İçin Kontrol Kadar Eğitimde Şart!
Diyabet İçin Kontrol Kadar Eğitimde Şart!