Reklamı Geç
Advert

Belediye Mahalle Verilerini Muhtarlarla Paylaşıyor!

Pendik Belediyesi Muhtarlarla yaptığı protokol ile Muhtarlara mahalle verilerine hızlı ulaşım imkanı veriyor.

Belediye Mahalle Verilerini Muhtarlarla Paylaşıyor!
Bu içerik 2640 kez okundu.

Pendik Belediyesi Muhtarlarla yaptığı protokol ile Muhtarlara mahalle verilerine hızlı ulaşım imkanı veriyor.

Belediye Başkanlığından yapılan açıklama da;

Pendik Belediyesi, ilçedeki muhtarlarla veri paylaşımı konusunda işbirliğine gidiyor. Bugüne kadar örneği olmayan protokol ile Belediye muhtarlara  kendi mahallelerine ilişkin paylaşılabilir verileri açarak vatandaşların da işlerini hızlandıracak.

Teknoloji ve bilişim alanında birçok yeniliğe öncülük eden ve ödüller kazanan  Pendik Belediyesi, bu kez muhtarlar ile veri paylaşımına dayalı bir işbirliği protokolünü hayata geçirdi.  Bu amaçla  düzenlenen toplantıda ilçedeki muhtarlarla bir araya gelen Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, üzerinde uzun zamandır çalışılan protokolün bugüne kadar bir örneğinin bulunmadığını söyledi.

Vatandaş bilgiye en kısa sürede muhtarlıklardan ulaşacak

Muhtarlar ile veri paylaşımı protokolünün, muhtarların kendi mahallelerine ait paylaşılabilir bilgilerden, şikayet veya taleplerden haberdar olmasını sağlayacağını belirten Şahin, bunun bilgi güvenliği esası ile gerçekleştirileceğini belirterek , ”Bu bilgileri vatandaşların hizmetine daha hızlı şekilde sunmak adına önemli bir proje. Lazım olan bilgiye en kısa sürede ulaşılmasını sağlayacak. Doğru veriye, hızlı, istenildiği zaman, istenildiği yerden ve kolayca ulaşılacak. Sadece muhtarlıktan değil sahadan da kolayca ulaşabileceğiniz şekilde bu verileri mobil haliyle muhtarlarımızın hizmetine sunacağız.” Dedi.

“Muhtarlıkların bilgisayarlarını yeniliyoruz”

Proje kapsamında teknolojiyi kullanmanın da önemine dikkat çeken ve  muhtarlıkların  bilgisayarlarını da yenilediklerini belirten Başkan Kenan Şahin,  “Pendik Belediyesi olarak bazı planları dijital ortamda askıya çıkardık. Bu planlar muhtarlıklarda da askıya çıkacak. Böylece vatandaşın hizmet ayağına gidecek. Ayrıca kentin coğrafi bilgi sistemi de muhtarların bilgisine sunulacak” şeklinde konuştu.

“Doğru ve güvenilir veri yönetiminde öncüyüz”

Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, protokolün uzun zamandır çalışılan bir proje olduğunu belirterek,  “Belediyemizdeki bütün işler bilgisayar üzerinden yani dijital ortamda yürüyor. Öncü projemizle ciddi kağıt tasarrufu sağladık. Hep öncü ve örnek belediye olduk. Pendik Belediyesi bu anlamda verileri güvenilir bir noktaya ulaştı. Kentin bütün verilerini tutarken üstüne üstlük veri güvenliği sertifikasına da sahibiz. Bünyemizde güvenilir iki yedekleme alanımız var. Bir afet karşısında verilerin kaybolmaması için 3. bir yedekleme için büyük kurumlarla da irtibat halindeyiz. Bu veriler yüzde 95 üzerinde nitelikli hale geldi. Verileri paylaşmaya hazırız. Verileri üst düzeyde paylaşalım ki ilgili merci bu verileri görsün ve bu bilgiden istifade etsin. Yetkilisi ve ilgilisi lazım olan veriye en kısa sürede ulaşabilmeli ki işlemler hızlı yürüyebilsin. Yetkisi olmayansa bu bilgilere asla ulaşamayacak” denildi.

pendik belediyesi pendik mahalle muhtarları
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elektrikli Tır: Tesla Semi ile tanışın!
Elektrikli Tır: Tesla Semi ile tanışın!
Diyabet İçin Kontrol Kadar Eğitimde Şart!
Diyabet İçin Kontrol Kadar Eğitimde Şart!