Reklamı Geç
Advert

BAŞKAN ŞAHİN TAPULARI TESLİM ALDI!

Çamçeşme, Güllübağlar ve Kavakpınar mahallelerinde hak sahiplerine dağıtılacak 15 bin tapu, Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin tarafından İlçe Tapu Müdürlüğü’nden teslim alındı. Başkan Şahin, bölgede zorlu ve özverili bir çalışma süreci sonucunda mülkiyet sorununu başarıyla çözdüklerini belirtti. 27 Şubat 2014 Perşembe 16:40

BAŞKAN ŞAHİN TAPULARI TESLİM ALDI!
Bu içerik 2543 kez okundu.

Çamçeşme, Güllübağlar ve Kavakpınar mahallelerinde hak sahiplerine dağıtılacak 15 bin tapu, Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin tarafından İlçe Tapu Müdürlüğü’nden teslim alındı. Başkan Şahin, bölgede zorlu ve özverili bir çalışma süreci sonucunda mülkiyet sorununu başarıyla çözdüklerini belirtti.

İstanbul’da imar sorununu çözmedeki hızıyla öne çıkan Pendik Belediyesi,  15 bin tapuyu daha sahiplerine dağıtıyor. İmar uygulama çalışmalarının devamında Çamçeşme, Güllübağlar ve Kavakpınar mahallelerinin mülkiyet sorununu çözen Pendik Belediyesi, 200 hektarlık alanda 15 bin tapu verecek.  Pendik Tapu Müdürlüğü’nden tapuları teslim alan Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin,  büyük ve sorunlu bir alanda mülkiyet konusunu başarıyla çözdüklerini belirtti. Başkan Şahin, “Zorlu ve özverili bir süreç sonunda yapılmış en iyi imar uygulamalarından biri oldu. Bu kadar çok malikin bulunduğu,  karmaşık ve duruma göre farklılıklar gösteren belki de gelmiş geçmiş en karışık imar problemini çözdük. Bunun için hem büyük özveri, hem de tapu ve kadastroda inisiyatif almak gerekti. Sorunu hukuki yoldan çözülemeyen 2 kişinin problemi de takas yoluyla giderildi. Kavakpınar, Güllübağlar ve Çamçeşme mahallelerinde vatandaşlarımızın ve kamunun bundan sonra mülkiyet ile ilgili problemi kalmayacak” dedi.

Başkan Şahin, bundan sonra bölgede kentsel dönüşüm çalışmalarının başlayacağını belirterek, “Biz aslında kentsel dönüşümle ilgili konuyu 2 yıl önce çözdük.  İmar uygulamasına temel olacak tapuların dağıtılması bittiği gün bu çalışmalar başlayacak. Bölge, şehirleşmenin en iyi örneklerinden biri olacak” dedi.

15 günde imza rekoru kırdı

Hak sahiplerini tapularına kavuşturmak için büyük bir hızla çalışan Pendik İlçe Tapu Müdürlüğü de, 15 bin tapunun işlemini 15 gün içinde bitirerek büyük bir başarı örneği gösterdi. Tapuları tek tek imzalayan Pendik Tapu Müdür Yardımcısı İbrahim Yılmaz, 1.5 yıldan beri burada çalıştığını belirterek,  “Mevcut imar parselleriyle ilgili imzaları ben attım. Vatandaşların tapularına bir an önce kavuşması için hepsini 15 gün içinde bitirerek tamamladım. Daha önce böyle bir süreç yaşamamıştım” dedi.
 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elektrikli Tır: Tesla Semi ile tanışın!
Elektrikli Tır: Tesla Semi ile tanışın!
Diyabet İçin Kontrol Kadar Eğitimde Şart!
Diyabet İçin Kontrol Kadar Eğitimde Şart!