Reklamı Geç
Advert

AKOM GÜLLÜBAĞLAR'DA AÇILDI!

Doğal afet durumlarında günde 20 bin kişiye yemek verebilecek olan Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) açıldı
06 Şubat 2014 Perşembe 19:59

AKOM GÜLLÜBAĞLAR'DA AÇILDI!
Bu içerik 2675 kez okundu.

Pendik Belediyesi tarafından yaptırılan Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM),   doğal afet durumlarında günde 20 bin kişiye yemek verebilecek.  AKOM ve Belediye Ek Hizmet Binası’nın açılış töreninde konuşan Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, tesisin  olası bir afet durumunda kentin ihtiyaçlarını karşılayacak kapasiteye sahip olduğunu söyledi.

Güllübağlar’da yapımı  3.5 ayda tamamlanan Afet Koordinasyon Merkezi  ve Belediye Ek Hizmet Binası, düzenlenen törenle açıldı.  Açılışta konuşan Belediye  Başkanı Dr. Kenan Şahin,  günde 20 bin kişiye yemek verebilecek aşevi de bulunan tesisin,  olası bir afet durumunda kentin ihtiyaçlarını karşılayacak kapasitede olduğunu belirtti. Pendik Belediyesinin geçmişte meydana gelen afetlerden  dolayı oldukça tecrübeli bir kamu kurumu olduğunu ifade eden Başkan  Şahin, , “Teknik ekiplerimiz bu tesisi yaparak çok güzel bir işe imza attılar. Çok çalışkan bir teknik ekibimiz var. Afet hassasiyetiyle çalışan bu ekibimiz,  yaşanacak bir afet durumunda da  başarılı olacaktır” dedi. Tesiste yeşile de önem verdiklerini belirten Başkan Şahin, geçtiğimiz aylarda Afet Koordinasyon Merkezi ve Belediye Ek Hizmet Binası çevresinde yapılan ağaç dikim törenini hatırlattı ve “Burası aynı zamanda şehrin en temiz ve çevreci yeri olacak.”  şeklinde konuştu.

“Deprem yaralarını hızlı sarmayı öğrendik”

Tesisi değerlendiren AK Parti İstanbul Milletvekili Erol Kaya, Pendik Belediyesinin afetlere müdahalede tecrübeli bir kurum olduğunu söyledi. 1999 Marmara Depremi sonrası yaraları hızlı sarmayı öğrendiklerini ifade eden Kaya, Pendik Belediyesinin Van depremine oldukça etkin bir şekilde müdahale ettiğini hatırlattı.  Törende konuşan Pendik Kaymakamı Osman Tunç da Afet Koordinasyon Merkezi  ve Belediye Ek Hizmet Binası’nın  özellikle depremden etkilenmeyen mekanların hazırlanması noktasında önemli bir tesis olduğunu söyleyerek emeği geçen herkese teşekkür etti.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elektrikli Tır: Tesla Semi ile tanışın!
Elektrikli Tır: Tesla Semi ile tanışın!
Diyabet İçin Kontrol Kadar Eğitimde Şart!
Diyabet İçin Kontrol Kadar Eğitimde Şart!