iPhone 5'e yedincilik şoku!

Bu satış rakamları Apple'ı çok üzecek: İşte, iPhone 5'in ancak yedinci olabildiği o liste!
05 Şubat 2013 Salı 14:54

iPhone 5'e yedincilik şoku!
Bu içerik 1282 kez okundu.

Karşılaştırmalı fiyat bilgileri sunan uSwitch web sitesinin açıkladığı Ocak ayı İngiltere cep telefonu satış rakamları, Apple'ı üzecek gibi: İstatistiklere bakılırsa iPhone 5, en çok satan telefonlar listesinde ancak yedinci sıraya yerleşebildi. Listenin ilk üç sırasında, Apple'ın "can düşmanı" Samsung'a ait, Galaxy S3, Galaxy Ace ve Galaxy S2 yer alıyor. Listede iPhone'u geride bırakan diğer telefonlar ise Nokia 100, Nokia C2-01 ve LG Google Nexus 4.

Geçtiğimiz Ekim ayında piyasaya sürülen iPhone 5, İngiltere satış rakamlarını gösteren aynı listeye üçüncü sıradan girmişti. Aslında iPhone 5'in Galaxy S3 karşısında gerilemesi normal karşılanabilir. Asıl şaşırtıcı olan eskimiş Symbian işletim sistemine sahip ucuz Nokia modellerinin ve Samsung Galaxy S2'nin de iPhone 5'i geride bırakmış olması. Samsung'un İngiltere pazarında geleneksel olarak güçlü olduğu biliniyor. Ama bu durum, nasıl olup da Nokia'nın bütçe dostu modellerinin dahi iPhone 5'i geride bıraktığını, iPhone 4'ün listede ancak 10. sıraya yerleşebildiğini açıklamaya yetmiyor.

Resimlerle: Galaxy S3 ve iPhone 5 kapışıyor!



 



Kaynak: http://teknoloji.milliyet.com.tr/iphone-5-e-yedincilik-soku-/yeniurunler/haberdetay/05.02.2013/1664892/default.htm



Etiketler: İngiltere , Google , Samsung , Apple , iPhone , Nokia , Galaxy S3
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elektrikli Tır: Tesla Semi ile tanışın!
Elektrikli Tır: Tesla Semi ile tanışın!
Diyabet İçin Kontrol Kadar Eğitimde Şart!
Diyabet İçin Kontrol Kadar Eğitimde Şart!