Reklamı Geç
Advert

Yeni Mesut Özil'ler burada yetişecek

Almanya hükümetiyle görüşmeler yapan Sarı-Kırmızılılar, Frankfurt'un batısındaki Wisbaden'de bulunan 200 dönümlük bir araziyi 99 yıllığına kiralayacak. Galatasaray Kulübü kuracağı akademide yeni Mesut Özil'leri, Nuri Şahin'leri yetiştirecek
02 Mart 2013 Cumartesi 12:42

Yeni Mesut Özil'ler burada yetişecek
Bu içerik 925 kez okundu.

Son iki yılda sportif olarak çok önemli başarılar elde eden Galatasaray'ın altyapı hamlesi büyüyor... Sarı-Kırmızılı yönetimin bir süredir çok gizli bir şekilde üzerinde çalıştığı süper proje ile ilgili ayrıntılar gün yüzüne çıktı.

ANLAŞMA SAĞLANDI

Alınan bilgilere göre Galatasaray, 12 milyon Euro harcayarak Almanya'da futbol akademisi kuracak... Başkan Ünal Aysal geçtiğimiz hafta Almanya'ya giderek bir dizi temaslarda bulunmuştu. Aysal ve yöneticilerin bu ziyaret sırasında Alman Hükümeti ile de görüştüğü belirlendi. Bu görüşmede Frankfurt'un batısında yer alan Wisbaden'de 200 dönümlük bir arazinin 99 yıllığına Galatasaray'a kiralanması konusunda anlaşıldığı ifade edildi. Toplam 800 ögrenci kapasiteli olması planlanan futbol akademisinde yeni Mesut Özil'ler, yeni Nuri Şahin'ler, yeni Hamit Altıntop'lar yetiştirilecek.

TEKNİK SORUMLU FATİH TERİM OLACAKGalatasaray bu proje hayata geçirdiğinde Almanya'da akademi kuran ilk yabancı kulüp olacak... Projenin teknik sorumluluğuna Fatih Terim, finansal sorumluluğuna ise Emru Köksal getirilirken şu anda son pürüzler üzerinden geçildiği kaydedildi. Sarı-Kırmızılılar'ın ilerleyen günlerde ise Almanya'dan bir 3. Lig kulübü satın almayı planladığı da ifade ediliyor.

MARDİN'E DE YAPILACAK!

Ayrıca Galatasaray'ın bir Anadolu ilinde de futbol akademisi açmak için girişimlere başladığı açıklandı. Bu ilin çok büyük bir ihtimalle Mardin olacağı da gelen bilgiler arasında.

(takvim)

 Kaynak: http://skorer.milliyet.com.tr/yeni-mesut-ozil-ler-burada-yetisecek/galatasaray/detay/1675389/default.htmEtiketler: Almanya , Hamit Altıntop , Fatih Terim , Mardin , Nuri Şahin , Mesut Özil , Frankfurt , dizi , Galatasaray , futbol , Proje , Anadolu , Galatasaray'a , Almanya'ya , Almanya'da

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elektrikli Tır: Tesla Semi ile tanışın!
Elektrikli Tır: Tesla Semi ile tanışın!
Diyabet İçin Kontrol Kadar Eğitimde Şart!
Diyabet İçin Kontrol Kadar Eğitimde Şart!