Reklamı Geç
Advert

Pendik Kros'ta da Lider!

Pendik Belediye Spor Kulübü Atletizm Takımı, Marmara Bölgesi Küçükler ve Yıldızlar Kros Yarışlarında katıldığı üç kategoride de büyük başarı elde etti. Takım, ‘Yıldız Erkekler’ ve ‘Küçük Kızlar’da 1., ‘Küçük Erkekler’de ise 2. Oldu.

Pendik Kros'ta da Lider!
Bu içerik 2120 kez okundu.

Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından  yeni  yeteneklerin  Türk atletizmine kazandırılması amacıyla düzenlenen “Küçükler Ve Yıldızlar Kulüpler Bölgesel Kros Ligi”nin 1. Kademe yarışları tamamlandı.  Çanakkale’de yapılan Marmara Bölgesi  1.Kademe yarışmaları;  küçük erkekler, küçük kızlar, yıldız erkekler ve yıldız kızlar olmak üzere dört kategoride düzenlendi.  Pendik Belediyesi  Spor Kulübü Atletizm Takımı,  4’er kişilik 3 takım halinde katıldığı yarışlarda yıldız erkeklerde ve küçük kızlarda takım halinde 1., küçük erkeklerde de takım halinde 2. ‘liği elde etti. 

Türkiye Şampiyonası yolunda ilk zafer

Çanakkale'de düzenlenen Marmara Bölgesi  1. Kademe yarışlarında  Yıldız Erkeklerde (1997-98 doğumlular) Tahsin Kayhan, Hüseyin Polat, Serhat Çurgutay ve Murat Emektar’dan oluşan Pendik Belediye Spor Kros takımı en iyi dereceyi elde ederek 1. oldu. Küçük kızlarda (1999-2000 doğumlular) Esengül Kılınç, Ezgi Kaya, Zehra Erhan ve Tuğba Yagişan’dan oluşan takım,  kros yarışında galibiyeti Pendik'e kazandırdı. Küçük erkekler kros koşusunda Sedat Bozbay, Abdusselam İmuk, Barış Akkuş ve Enis Biter’den oluşan takım,  2.liği elde etti.  

Bursa’da 2. Kademe, Tekirdağ’da da 3. Kademe yarışlarının ardından toplamda en iyi dereceyi elde eden takımlar, Marmara Bölgesini temsilen Türkiye Kros Şampiyonası’na katılmaya hak kazanacak.

Kros nedir?

Kır koşusu olarak da bilinir. Belirli bir pist olmaksızın açık alanda yapılan uzun mesafe koşusudur. Sonbahar ya da kış ayların­da düzenlenen yarışlar, daha uzun mesafeli maraton yarışlarından farklı olarak genellik­le karayollarında yapılmaz. Pek çok amatör atlet kondisyonunu ve dayanıklılığını arttır­mak amacıyla bu sporu yapar.

Kaynak:Pendik Belediyesi

pendik kros pendik belediye kros takımı
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elektrikli Tır: Tesla Semi ile tanışın!
Elektrikli Tır: Tesla Semi ile tanışın!
Diyabet İçin Kontrol Kadar Eğitimde Şart!
Diyabet İçin Kontrol Kadar Eğitimde Şart!