Reklamı Geç
Advert

İstanbul 2020 sloganı: Birlikte Köprüler Kuralım

2020 Olimpiyat Oyunları'na ev sahipliği yapmak adına aday olan İstanbul'un sloganı belli oldu.
25 Mart 2013 Pazartesi 23:12

İstanbul 2020 sloganı: Birlikte Köprüler Kuralım
Bu içerik 932 kez okundu.

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, İstanbul’un 2020 Yaz Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları adaylığıyla ilgili sloganı açıkladı. Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Değerlendirme Komisyonu’nun incelemeleri kapsamında Conrad Otel’de düzenlenen toplantıda, Türk ve yabancı basın mensuplarına sunum yapan Kılıç, ”İstanbul 2020”nin sloganın ”Bridge Together (Birlikte Köprüler Kuralım)” olacağını ifade etti.

”İstanbul 2020”nin köprüler kurmayı vadettiği dile getiren Kılıç, şunları kaydetti: ”Biz ısrarla şunu söylüyoruz; İstanbul doğu ile batı, Avrupa ile Asya, medeniyetler, kültürler, inançlar arasında köprüdür. Bilinen 10 bin yıllık tarihiyle İstanbul bütün farklılıklar arasındaki en önemli medeniyet köprüsüdür. İstanbul geçmiş ve gelecek arasındaki en kuvvetli köprüdür. İstanbul 2020’nin ’Bridge Together’ sloganıyla birlikte sadece Türk halkına ve Türkiye’ye değil, olimpik değerlere önem veren bütün insanlığa hayırlı olmasını diliyorum. İstanbul 2020’nin olimpik değerlerin temsil ettiği dostluk, barış, kardeşlik, sevgi, uzlaşı ve hoşgörü iklimine önemli katkılar sağlamasını Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ve Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan adına bir kez daha temenni ediyorum.”

İstanbul’un bütün zenginliklikleriyle başka hiçbir yerde bulunamayacak bir olimpiyat zenginliğini insanlığın hizmetine sunacağını dile getiren Suat Kılıç, ”İstanbul, arkasındaki güçlü kamuoyu, sivil toplum kuruluşu, finans sektörü ve sponsorluklar, kamu kurumları ve hükümet desteğiyle vadettiği her şeyi en kısa süre içerisinde yerine getirebilecek en görkemli şehirdir” diye konuştu.

 Kaynak: http://skorer.milliyet.com.tr/istanbul-2020-slogani-birlikte-kopruler-kuralim/-/detay/1684963/default.htmEtiketler: İstanbul , Türkiye , Avrupa , Recep Tayyip Erdoğan , Asya , Conrad Otel , Türkiye Cumhuriyeti , spor , Hayırlı , Spor Bakanı Suat Kılıç , Yaz , İstanbul 2020 , Olimpiyat , Suat Kılıç , Istanbul , sadece , Cumhuriyeti
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elektrikli Tır: Tesla Semi ile tanışın!
Elektrikli Tır: Tesla Semi ile tanışın!
Diyabet İçin Kontrol Kadar Eğitimde Şart!
Diyabet İçin Kontrol Kadar Eğitimde Şart!