05 Haziran 2013 Çarşamba 19:12 " /> 05 Haziran 2013 Çarşamba 19:12 " /> 05 Haziran 2013 Çarşamba 19:12 " />
Reklamı Geç
Advert

İbrahim Hacıosmanoğlu'dan açıklamalar

Trabzonspor Kulübü Başkanı Hacıosmanoğlu: "Türk futbolunun asıl sorunu ahlak sorunudur"
05 Haziran 2013 Çarşamba 19:12

İbrahim Hacıosmanoğlu'dan açıklamalar
Bu içerik 1295 kez okundu.

Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, "Türk futbolunun asıl sorunu ahlak sorunudur" dedi.  Kulüpler Birliği Vakfı'nın Esentepe'deki merkez ofisinde yaptığı toplantının çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Hacıosmanoğlu, Türk futbolunun ahlak sorunu olduğunu iddia ederek şunları söyledi: 

 

"Türk futbolunun ve kulüplerin sorunları var. Türk futbolunun asıl sorunu ahlak sorunudur. Bütün başkanların katıldığı bir toplantıda futbolun ahlakını bir temele oturtma çabası içine girmeliyiz. Sadece şampiyonluğa oynayan 4 takımın değil, Anadolu kulüplerimizin de hakkını yemeden onların önünü açmamız lazım. Bunu da yapacak kulüp başkanlarıdır. Temelde zaten bahsedilen sorunları böylece çözmüş oluruz." 

 "Gelecek nesillere temiz futbol bırakmamız lazım" 

 

Gelecek nesillere temiz bir futbol bırakmak istediklerini dile getiren Hacıosmanoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: 

 

"Gelecek nesillere temiz bir futbol bırakmak istiyorsanız, önce adam gibi ahlaklı bir şekilde futbola yön vermeniz lazım. Ben toplantıda bunu söyledim. Türk futbolunu bu temeller üzerine oturtursanız ülkeyi yönetenler de size o gözle bakar. Sizde ahlaksızlık, sportmenliğe uymayan davranışlar varsa, hakkını koruyamayanın hakkını yerseniz, insanlar size saygıyla bakmaz. Kendi çıkarları için, Türk futbolunu kullanan insanlar için değil, çocuklarımıza temiz Türk futbolu bırakmak adına kararlar alınması lazım." 

 

 Kaynak: http://skorer.milliyet.com.tr/ibrahim-haciosmanoglu-dan/-/detay/1719009/default.htmEtiketler: Trabzonspor , Kulüpler Birliği , Türk futbolu , Kulüpler Birliği Vakfı , futbol , İbrahim Hacıosmanoğlu , insanlar , Trabzonspor Kulübü , Anadolu , sadece

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elektrikli Tır: Tesla Semi ile tanışın!
Elektrikli Tır: Tesla Semi ile tanışın!
Diyabet İçin Kontrol Kadar Eğitimde Şart!
Diyabet İçin Kontrol Kadar Eğitimde Şart!