Reklamı Geç
Advert

Fatih Terim'e 'Kocaman' fark!

IFC Stat, Aykut Kocaman'ı dünyanın en başarılı teknik adamları sıralamasında 51'inci sıraya oturturken, Terim 92. basamakta kaldı.
09 Mart 2013 Cumartesi 13:05

Fatih Terim'e 'Kocaman' fark!
Bu içerik 1627 kez okundu.

Futbol analiz şirketi IFC Stat, "dünyanın en başarılı teknik direktörleri" listesini güncelledi. Firma, takımların yerel ve ülke dışında kazandığı başarı puanlarını baz alarak yaptığı değerlendirmede, özellikle Avrupa'daki başarıları ile dünyanın konuştuğu isimler arasına girmeyi başaran Aykut Kocaman'ı 51. sırada gösterdi. Atletico Madrid'in hocası Diego Simone'nin 1. sırada bulunduğu tabloda, Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim 92. sırada kendine yer bulabildi. Beşiktaş'ın hocası Samet Aybaba ise 300. basamakta kaldı.

HOCAMIZ İŞİNİ HARİKA YAPIYOR

Kuyt ve Ziegler, Plzen zaferinde en büyük payın Aykut Kocaman'a ait olduğunu söylediler. Kuyt, "Teknik direktörümüz, Plzen'le ilgili detayları bize anlattı. Bu sayede rakibin zayıf ve güçlü taraflarını çok iyi analiz ettik ve planımızı buna göre kurarak zafere uzandık. Bence Aykut Kocaman işini harika yapıyor" dedi. Ziegler de "Final bizim rüyamız. Bu rüyaya artık daha yakınız. Aykut Kocaman bizi maça çok iyi hazırladı. Çok konstantre olmamızı sağladı. Biz de gerekeni yaptık" ifadesini kullandı.

BİZ İZİN VERMEDİK

Aykut Kocaman, Plzen'in maliyetinin Fener'in dörtte biri olduğu, galibiyetin büyütülmemesi gerektiği şeklindeki söylemlere tepki gösterdi. Kocaman, "Bütçeyle sonuç alınsaydı, her sene bir Türk takımı finali zorlardı. Plzen oynamadı değil, biz oynamalarına izin vermedik" dedi. Plzen'de Çek ve Slovak milli takımlarında 6 oyuncu bulunuyor.Kaynak: http://skorer.milliyet.com.tr/fatih-terim-e-kocaman-fark-/galatasaray-fenerbahce/detay/1678222/default.htmEtiketler: Beşiktaş , Avrupa , Samet Aybaba , Fatih Terim , Aykut Kocaman , Atletico Madrid , Ziegler , Galatasaray , futbol , Oyuncu , Aybaba , Aykut Kocaman'ı , Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim , Aykut Kocaman'a , Madrid , Atletico , Atletico Madrid'in
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elektrikli Tır: Tesla Semi ile tanışın!
Elektrikli Tır: Tesla Semi ile tanışın!
Diyabet İçin Kontrol Kadar Eğitimde Şart!
Diyabet İçin Kontrol Kadar Eğitimde Şart!