Reklamı Geç
Advert

ESENLER SPOR KOMPKEKSİ'NİN YAPIMI BAŞLIYOR!

Esenler Mahallesi’nde inşa edilecek yüzme havuzlu spor kompleksi için çalışmaları başlatan Pendik Belediyesi, çevre için gerekli önlemleri alarak Kaynarcaspor’a ait iki binanın yıkımını gerçekleştirdi.
08 Şubat 2014 Cumartesi 23:48

ESENLER SPOR KOMPKEKSİ'NİN YAPIMI BAŞLIYOR!
Bu içerik 2007 kez okundu.

Pendik Belediyesinin girişimleri ile Esenler Mahallesi,  görkemli bir spor kompleksine  kavuşuyor. İl Özel İdaresi tarafından Kaynarcaspor tesislerinin bulunduğu alana inşa edilecek spor kompleksinin yakında temeli atılacak. Pendik Belediyesi Etüt Proje Müdürlüğü tarafından projesi hazırlanan Esenler Spor Kompleksi için teknik destek de yine belediye ekipleri tarafından sağlanıyor. Bu kapsamda Kaynarcaspor Kulübü tarafından kullanılan iki binanın boşaltılmasıyla beraber,  çevre için gerekli önlemler alınarak yıkımı yapıldı. Pendik Belediyesi,  geçici olarak kullanılmak üzere Spor Kulübü’ne altyapı çalışmalarını da gerçekleştirdiği iki adet konteyner tahsis etti. Kulüp, daha sonra 18 ayda tamamlanması hedeflenen Spor Kompleksi’ndeki yeni yerinde faaliyetlerini sürdürecek.

Şu anda ihale aşamasında olan Esenler Spor Kompleksi için projeyi hazırlayarak İl Özel İdaresi’ne sunan ve yer belirleyerek teknik çalışmaları yürüten Pendik Belediyesi, böylece bölgeye önemli bir yatırım daha kazandıracak. 

Yüzme havuzlu spor kompleksi

Kısa bir süre sonra temeli atılarak yapımı başlayacak Esenler Spor Kompleksi’nde yüzme de dahil olmak üzere birçok spor bir arada yapılabilecek. Toplam 12 bin metrekare alana sahip kompleks içerisinde yüzme havuzu, basketbol salonu, çok amaçlı salon, fitness salonu, minder sporları alanı, kafeterya, kreş, ofisler ve sinema salonu yer alıyor. Ayrıca gençler için etüt merkezinin de bulunacağı kompleks, tamamlandığında bölgenin en önemli spor merkezi olacak.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elektrikli Tır: Tesla Semi ile tanışın!
Elektrikli Tır: Tesla Semi ile tanışın!
Diyabet İçin Kontrol Kadar Eğitimde Şart!
Diyabet İçin Kontrol Kadar Eğitimde Şart!