Reklamı Geç
Advert

Saadetli Hanımlardan El-Aksa Açıklaması!

Saadet Partisi Pendik ilçe Kadın Kolları İlçe Merkezi önünde basın açıklaması yaptı.

Saadetli Hanımlardan El-Aksa Açıklaması!
Bu içerik 5002 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Saadet Partisi Pendik ilçe  Kadın Kolları İlçe Merkezi önünde basın açıklaması yaptı. Kadın kollarından yapılan açıklama da şöyle denildi;

"

KAMUOYUNA DUYURU

MESCİD-İ AKSA ONURUMUZDUR

Bu gün Müslümanların ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa; tam 47 yıl sonra ilk kez Siyonist İsrail askerlerinin postallarıyla çiğnenmektedir. İsrail’in bu alçak tavrını lanetliyor, bu alçaklık karşısında gereken tepki ve kararlılığı ortaya koyamayan  ve emperyalist mihraklarla işbirliği yapan yönetimleri kınıyoruz.

 

Zulmünü katliam ve vahşete dönüştüren, İslam’ın kutsal değerlerine yönelik saldırılarla Müslümanların onurunu çiğneyen İsrail, cılız açıklamalar, sözde kınamalar ile daha fazla cesaretlenip, daha fazla pervasızlaşmaktadır.

Bundan anlaşılıyor ki, İsrail kendisini en fazla güvende hissettiği bir dönemeçte. Çünkü etrafı boşaltılmış,çevresindeki ülkeler çökertilmiştir.

 

İslam’ı yanlış tanıtma ve barış için tehdit gibi gösterme Siyonist ve sömürgeci çevrelerin sinsi bir planıdır. Amaç Filistin’de ve dünyanın dört bir yanında zulüm altında olan Müslüman halkları yalnızlaştırmak, savunmasız bırakmak, gözden düşürmektir.

İslam terörle asla bağdaştırılamaz. İslam dünya barışı için bir tehdit değil, bilakis dünya barışının teminatıdır. Barış ve Hakk’a teslim anlamına gelen İslam nereye ulaşş ise oraya barış getirmiştir. İslam her çeşit haksızlığa ve sömürüye karşıdır. Selahaddin Eyyubi; ”Ümmeti ölçerken Beytül Makdise” bakın demiştir. Kudüs gerçekten de bir barometre gibidir. Yüce yaratıcımız; ”Mescid-i Aksa’yı ve etrafını mübarek kıldık!” buyuruyor. Ne zaman ki buradaki düzen Hak merkezli olduysa barış hakim olmuştur, ne zamanki batıl düzen hakim olmuşsa zulüm olmuştur.

 

Bulunduğumuz zaman dilimi ise tarihi bir kırılma noktasıdır. Müslümanlar olarak imtihanımızı veriyoruz.

Gazze'ye yönelik son saldırılarda aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 2 bin kişinin şehit edilmesine, 20 bin evin yerle bir edilmesine rağmen geçtiğimiz günlerde ABD’li Orgeneral Martin Dempsey, insanı dehşete düşüren bir açıklama yapmıştır. Dempsey; “İsrail’in, son Gazze operasyonunda sivil kayıpların engellenmesi için gösterdiği çabanın takdir edilecek düzeyde olduğunu” söylemiş, “Bu konuda İsrail’den alacağımız dersler var” demiştir.

Tarih boyunca İslam’ın bayraktarlığını yapmış bir ecdadın torunları olarak içimiz kan ağlamaktadır. 

 

Bu milletin evlatlarının, elbette yapacağı çok şey vardır. Aynı idealler etrafında birleşildiği zaman nelerin üstesinden gelindiğini tarih bize göstermiştir. 

 

İsrail hükümeti, 23 Temmuz 1980’de Kudüs'ü İsrail'in ebedi başkenti olarak ilan etmiş ve bu karar 30 Temmuz 1980 tarihinde İsrail parlamentosu Knesset'te onaylanmıştı.

 

Bunun üzerine 28 Ağustos 1980’de Türkiye, tepki olarak Kudüs'teki Başkonsolosluğu kapatıp İsrail ile ilişkilerini maslahatgüzarlık seviyesine indirmişti. Söz konusu karar dolayısıyla İsrail’e tepki bununla sınırlı kalmamış, Milli Görüşün Merhum Lideri Erbakan’ın önderliğinde Milli Selamet Partisi olarak, Türkiye Büyük Millet Meclisine bir gensoru verilmiştir. Üstelik Milli Selamet Partisi’nin Hükümet Ortağı olduğu partiye mensup Dış işleri Bakanı için bu gensoru verilmiştir. Ardından Mecliste kabul edildiği için Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk kez bir bakan, bir Dışişleri Bakanı düşürülmüş oluyordu. Bu girişimi haber yapan gazeteler; “Düşürülen Hayrettin Erkmen değil, Türk Dış Politikasıdır” yorumunu yapmışlardır.

 

Ayrıca Milli Selamet Partisi bin yıl Kudüs'ün koruyuculuğunu ve kurtarıcılığım yapmış olan milletimizin tepkisini dile getirebilmesine imkân tanımak için 6 Eylül 1980’de  yüzbinleri bulan İsrail'i Tel'in ve Kudüs'ü kurtarma mitingleri düzenlemiştir. Bu mitinglere rağmen hükümet, bırakın İsrail'i kınamayı, İsrail'le ilişkileri artırmak için elinden geleni yapıyordu. İkili ilişkilerin artması için gizli ve açık görüşmeler yapılıyordu, tıpkı günümüzde İsrail ile ilişkileri alabildiğine artıran mevcut iktidar gibi. Fakat ne yazık ki bu gün Milletimizin Meclisinde böylesine güçlü bir irade bulunmamaktadır. Oniki yıldır ülkemizi yönetenlerin kalıcı hale getirdiği seçim barajı ile bu güçlü irade gasp edilmektedir.


Mescid-i Haram, Mescid-i Nebevi, Mescid-i Aksa sadece civar halkın malı değil, ümmetin ortak değeridir.

Kabe'de bizim, Mescid-i Nebevi'de, Mescid-i Aksa'da bizimdir. Kudüs Filistinlinin derdi ise en az onun kadar bizim derdimizdir, Müslümanların derdidir. Zulme rıza da zulümdür.

Yazarların köşelerinde sürekli işlemesi ve bir bilinç oluşturması, siyasilerin ise yaptırım uygulaması, fert olarak ise hepimizin İsrail mallarına ekonomik ambargo uygulaması gerekmektedir.

Merhum Liderimizin de belirttiği gibi Siyonizm sadece müeyyideden, yani yaptırımdan anlar. Bunun için tüm kardeşlerimizi İSRAİL MALLARINI BOYKOT etmeye çağırıyoruz.

Bu şanlı milletin evladı olarak yapacaklarımız neticeyi belirleyecektir.


Herkes bilmelidir ki; ne Kudüs'ten vazgeçeriz, ne Mescid-i Aksa'dan vazgeçeriz."

pendik saadet kadın kolları saadet pendik hanım kolları saadet pendik aksa eylemi
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elektrikli Tır: Tesla Semi ile tanışın!
Elektrikli Tır: Tesla Semi ile tanışın!
Diyabet İçin Kontrol Kadar Eğitimde Şart!
Diyabet İçin Kontrol Kadar Eğitimde Şart!