Reklamı Geç
Advert

SAADET PENDİK’İN ADAY ADAYLARI!

Saadet Partisi Pendik İlçe Başkanlığı 7 Haziran’da yapılacak 25. Dönem Milletvekili seçimleri için Pendikli Aday adaylarını düzenledikleri basın toplantısı ile kamuoyuna tanıttı.

SAADET PENDİK’İN ADAY ADAYLARI!
Bu içerik 2219 kez okundu.

Saadet Partisi Pendik İlçe Başkanlığı 7 Haziran’da yapılacak 25. Dönem Milletvekili seçimleri için Pendikli Aday adaylarını düzenledikleri basın toplantısı ile kamuoyuna tanıttı.

Seçim İşlerinden Sorumlu İlçe Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Yavuz’un açılış yaparak genel bilgi verdiği toplantıda İlçe başkanı Mahmut KILIÇ bir konuşma yaparak Aday Adaylarını tanıttı.

İlçe Başkanı KILIÇ şöyle konuştu: Bugün partimizin yapmış olduğu ön yoklama sonucunda aday olmaları yönünde teklifte bulunulmuş değerli şahsiyetleri sizlerle paylaşmak istedik. Pendik ilçemizde Milletvekilliğini hakkıyla yapabilecek birçok arkadaşımız mevcuttur. Bilindiği üzere Milli Görüş anlayışımızda istişareler sonucunda karar verilir. Partimiz istisnasız bütün teşkilat mensuplarımızı bir araya getirir ve ön yoklama yapar. Bu yoklamada herkes aday adayıdır. Teşkilatımızın öne çıkardığı isimler aday adayı olarak ilan edilir. Daha sonra görev istenmez verilir düsturuyla teşkilatımız kime görev verirse diğerleri ve tüm teşkilat mensuplarımız onun peşinde kenetlenerek çalışmalarına devam eder. Bu ön yoklamamızı ilçemizde tamamladık.

Pendikli Aday Adaylarımız:

SN

Adı Soyadı

İlçesi

Memleketi

Öğrenimi

1

Hasan BİTMEZ               

Pendik

Giresun

Üniversite

2

Ahmet TÜRKCAN

Pendik

Nevşehir

Yüksek Lisans

3

Yasin KADIOĞLU

Pendik

Trabzon

Yüksek Lisans

4

Yusuf GÜRİPEK

Pendik

Tokat

Lise

5

Muharrem UZAN

Pendik

Zonguldak

Üniversite

6

İsmail AKCAN

Pendik

Afyon

Lise

 

Altı ismin yer aldığı listede, temayül yoklamasının ardından parti genel merkezinin vereceği karara göre aday olacak isimler netleşecek.

Pendik Aday Adayları adına Ahmet Türkcan kısa bir konuşma gerçekleştirdi.

ÖZGEÇMİŞLER

Hasan BİTMEZ

1969 Giresun doğumlu olan Bitmez, lise öğrenimini Gebze İmam Hatip Lisesinde tamamladı. Lisans eğitimini ise 1989-1994 yılları arasında El-Ezher Üniversitesinde tamamladı. 1999–2004 yılları arası Milli Gençlik Vakfı Genel Başkan Yardımcılığı, 2001 yılında Anadolu Gençlik Dergisi kuruculuğunu, 2006–2010 Uluslararası Müslüman Öğrenci Teşkilatları Federasyonu (IIFSO) Genel Başkan Yardımcılığı görevlerini yürüttü.

Anadolu Gençlik Derneği üyeliği, Uluslararası Gençlik Forumu üyeliği, Uluslararası Müslüman Öğrenci Teşkilatları üyeliği, Gebze Mezunlar Derneği kurucu üyeliği, Ekonomik Sosyal Araştırmalar Merkezi üyeliği gibi birçok sivil toplum kuruluşlarında aktif görevler aldı. Uluslararası Gençlik Formu (IYFO) Genel Başkanı ve IIFSO Şura Meclisi Başkanlığını görevlerinde bulundu. Saadet Partisi Genel Merkezinde değişik görevler aldı. Genel İdare Kurulu üyesi ve Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 5. Olağan kongre sonrasında Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. 24. Dönem Milletvekili seçimlerinde Saadet Partisi İstanbul 3. Bölge Milletvekili adayı olarak gösterildi.

Turizm Müşaviri olan Bitmez, iyi derecede Arapça ve İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.

 

Ahmet TÜRKCAN

1973 Nevşehir doğumlu olan TÜRKCAN, ilköğrenimini Nevşehir'de, lise tahsilini Pendik İmam Hatip Lisesinde tamamladı. Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldu. Yüksek Lisansını Sakarya Üniversitesi Kamu Yönetimi alanında tamamladı. 20 yıldır otomotiv sektöründe yetkili servislik yapmaktadır.

Okul yıllarında Milli Gençlik Vakfı okul temsilciliği, Refah Partisi'nde sandık müşahitliği, Fazilet Partisi'nde Fevziçakmak Mahalle Yönetim Kurulu Üyeliği, Saadet Partisi Çamçeşme Mahalle Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunduktan sonra 2004 yılında da İlçe Yönetim Kurulu üyesi görevine atandı. 2007 yılında yapılan kongre sonrasında İlçe Başkanlığına seçilen TÜRKCAN, Yedi yıldır bu görevini sürdürdü. 26 yıldır Pendik'te ikamet eden Türkcan, evli ve üç çocuk babasıdır.

 

Yasin KADIOĞLU

1976 Üsküdar doğumlu olan KADIOĞLU, aslen Trabzon Köprübaşı’lıdır. İlkokulu Kaynarca ilköğretim okulunda, ortaokul ve liseyi Pendik Lisesi’nde tamamladıktan sonra sırasıyla; Kocaeli Üniversitesi İnşaat Teknikerliği, Azerbaycan Üniversitesi İnşaat Mühendisliği ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümlerinden mezun olmuştur. Yüksek Lisans eğitimini Sakarya Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi ana bilim dalında tamamladı.

Lise ve Üniversite yıllarında Milli Gençlik Vakıflarında çalışan KADIOĞLU, siyasi hayatına ise Refah Partisi, Fazilet Partisi ve Saadet Partisi’nde çeşitli görevlerde bulunarak devam etmiştir.

Pendik Merkez'de aile şirketi olan inşaat firmasında yöneticilik yapan KADIOĞLU, Yeni Mahalle'de ikamet etmektedir, evli ve iki çocuk babasıdır.

 

Yusuf GÜRİPEK

1967 Tokat Zile doğumludur. İlk, ora ve Lise öğrenimini Tokat'ta tamamladı. Ticaret ile uğraşan Güripek, Çamçeşme mahallesinde ikamet etmektedir. Fazilet Partisi ve Saadet Partisi kadrolarında çeşitli görevlerde bulundu. Özel sektörden emekli olan Güripek evli ve üç çocuk babasıdır.

 

Muharrem UZAN

1956 Zonguldak Alaplı doğumlu olan Uzan, ilk ve orta öğrenimini İstanbul Fatih'te, yüksek öğrenimini ise İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi İşletmecilik Yüksek Okulunda tamamladı. Özel sektörde yöneticilik ve Mali Müşavirlik yaptı. Halen Pendik'teki ofisinde Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olarak faaliyet göstermektedir. Merkezi Pendik'te bulunan Zonguldak Alaplı ilçesi Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin kurucu başkanlığını yaptı.

Refah Partisi, Fazilet Partisi ve Saadet Partisi'nde ilçe yönetim kurulu üyeliği ve başkan yardımcılığı görevlerinde bulundu. Bahçelievler Mahallesinde ikamet etmektedir, evli ve iki çocuk babasıdır.

 

İsmail AKCAN

1978 yılında İstanbul'da doğdu. Aslen Afyonkarahisarlıdır. Lise Öğrenimini Pendik Lisesi'nde tamamladı. Milli Görüş partilerinde muhtelif görevlerde bulunmuş olup 2009 yılından bu yana Saadet Partisi Pendik Gençlik Kollarında başkan yardımcılığı yapmıştır. 1989 yılında kurulmuş olan aile şirketinde yöneticilik yapmaktadır. Evli ve üç çocuk babasıdır.

ahmet türkcan hasan bitmez yasin kadıoglu ismail akcan muharrem uzan yusuf guripek
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elektrikli Tır: Tesla Semi ile tanışın!
Elektrikli Tır: Tesla Semi ile tanışın!
Diyabet İçin Kontrol Kadar Eğitimde Şart!
Diyabet İçin Kontrol Kadar Eğitimde Şart!