Reklamı Geç
Advert

Saadet Lideri KAMALAK:Ülkeye saray mı lazım fabrika mı?

Saadet Partisi Pendik İlçe Başkanlığı’nın organize ettiği “Yüzüncü Gönül Sohbeti” programı, Genel Başkan Prof. Dr. Mustafa Kamalak’ın katılımıyla gerçekleşti. Pendik Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşen ve halkın yoğun ilgi gösterdiği programda, GİK üyesi Hüseyin Oruç, Saadet Partisi İl Yönetim Kurulu Üyeleri, Saadet Partisi Pendik İlçe Başkanı Mahmut Kılıç ve ilçe yönetimi de hazır bulundu.

Saadet Lideri KAMALAK:Ülkeye saray mı lazım fabrika mı?
Bu içerik 2015 kez okundu.

Saadet Partisi Pendik İlçe Başkanlığı’nın organize ettiği “Yüzüncü Gönül Sohbeti” programı, Genel Başkan Prof. Dr. Mustafa Kamalak’ın katılımıyla gerçekleşti. Pendik Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşen ve halkın yoğun ilgi gösterdiği programda,  GİK üyesi Hüseyin Oruç, Saadet Partisi İl Yönetim Kurulu Üyeleri, Saadet Partisi Pendik İlçe Başkanı Mahmut Kılıç ve ilçe yönetimi de hazır bulundu.

Sivil toplum kuruluşları, muhtarlar, iş adamlarının katılım gösterdiği programda, salon kenarındaki boşlukların tamamen dolduğu, salon dışında da yoğun bir kalabalık olduğu gözlemlendi.

 

İşçi, Memur Maaşlarına %50 Zam Yapacağız.

Saadet Partisi’nin adil nizamı kurmak için mücadele ettiğini ifade eden Genel Başkan Prof. Dr. Mustafa Kamalak, ‘’İktidara geldiğimiz ilk gün henüz güvenoyu bile almadan işçimize, memurumuza ve emeklimize ilk etapta bir bakıma hayat suyu gibi bir maaş ikramiye ve en az yüzde elli zam vereceğiz’’ dedi.

Kamalak: Değerli dostlarım size soruyorum. Saadet Partisi ne yapmak istiyor?  Bizim gayemiz nedir? Kardeşlerim, Peygamber Efendimiz Veda Hutbesinde 124 bin ashabına seslenirken size iki emanet bırakıyorum diyordu. Bu emanetler hepinizin de bildiği gibi Kur’an ve sünnetti. İşte Milli Görüş erleri Saadet Partisi mensupları o iki emaneti tüm insanlığa ulaştırmak için çalışmaktadır. Aziz kardeşlerim dünyada herkese yetecek kadar nimet vardır. Ama adil bir düzen olmadığından milyonlarca insan açlık çekmektedir. İşte biz o emanetleri gelecek nesillere hakkıyla aktarmanın ve adil bir düzen kurmanın mücadelesini veriyoruz” diye konuştu.       

 

Ülkeye saray mı lazım fabrika mı?

Ekonomik duruma değinen Kamalak, “Birçok insan evine ekmek götüremezken, birçokları şişmanlıktan, obeziteden dolayı hastalanıyor. Burada bir çarpıklık var, burada bir israf var. Bunları düzeltmemiz gerekiyor. Ülkemizde 6 milyon insan işsiz, çalışanlar da yarı aç, yarı tok. Peki, ne yapmak lazım arkadaşlar. İşsizlere iş temin etmek lazımdır. Diyorlar ki bunu nasıl yapacaksınız? Kardeşlerim ben demekten Allah’a sığınırım ama ben maliye profesörüyüm. Size sadece şunu sorayım. Sizce bir saray mı daha dönemli, yoksa misalen 40 bin kişilik bir fabrika mı?” dedi.

 

Temiz Toplum Temiz Siyaset

Her ferdin hakkını savunacaklarını ifade eden Kamalak, “Ülkemizde ki her bir ferdin tertemiz bir hayat sürmeye hakkının olduğuna inanıyoruz. Tertemiz bir aileye sahip oma hakkının bulunduğuna inanıyoruz ve her bir kardeşimizin, ülkemizin milli gelirinden insan haysiyetine yaraşır bir pay alması gerektiğine inanıyoruz. Bunun için her şeyden önce, temiz toplum temiz siyaset olmalıdır diyoruz. Bunun için toplumun her alanında adil düzeni kurmakla mükellefiz diyoruz. “ dedi.

 

Nimetlerde, Külfetlerde Eşitçe Paylaştırılmalı

Asgari ücretin vatandaşa yetmediğini ifade eden Kamalak, “Amacımız taş atmak değil, katiyen değil.  Bir toplum düşünelim. Asgari ücret 949 lira, açlık sınırı 1450 lira. Yani resmi rakamlar diyor ki,  bu ülkede 1450 liranın altında para ile açlıktan ölürsün. Bizde diyoruz ki, ülkenin nimetleri de külfetleri de hakça, eşitçe paylaşılmalıdır. Bu yüzden eğer iktidara gelirsek asgari ücrete en azından % 50 zam diyoruz. Şimdi soruyorlar,  Sayın Kamalak parayı nereden bulacaksınız? Bende diyorum ki, bize aynı soru 1996’da da sorulmuştu. Ama Erbakan hocamız ile havuz sistemini kurarak milletimizin yardımına koşmuştuk. Allah nasip ederse yine koşarız siz merak etmeyin. Bu faize giden parayı millete aktardığınız zaman kolaylıkla yapılabilecek bir iştir” ifadelerini kullandı.

pendik saadet saadet pendik pendik gönül sohbetleri mustafa kamalak pendik
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elektrikli Tır: Tesla Semi ile tanışın!
Elektrikli Tır: Tesla Semi ile tanışın!
Diyabet İçin Kontrol Kadar Eğitimde Şart!
Diyabet İçin Kontrol Kadar Eğitimde Şart!