Reklamı Geç
Advert

PESİAD'A SERT TEPKİ!

Saadet Partisi Pendik Belediye başkan adayı Mahmut KILIÇ PESİAD'ın geçtiğimiz günlerde düzenlemiş olduğu toplantı hakkında sert açıklamalarda bulundu.
06 Mart 2014 Perşembe 14:10

PESİAD'A SERT TEPKİ!
Bu içerik 3030 kez okundu.

Pendik Sanayici ve İşadamları Derneği (PESİAD),  Pendik’teki Belediye Başkan Adaylarına söz hakkı vermek üzere 5 Mart Çarşamba günü bir program düzenledi. Bu programa Saadet Partisi adına şahsımı da davet ettiler. Kendilerine davetlerinden ötürü teşekkür ettik ve program akışı hakkında bilgi istedik. Önümüzdeki Seçimlerin yerel olmasına rağmen genel seçimleri temel alarak en az oyu alan partinin adayından başlanarak konuşmaların gerçekleşeceğini ifade ettiler.

Kendilerine seçim öncesinde bütün partilerin eşit olduğunu, konuşmaların sıralamasının kura usulüne göre ya da alfabetik sıralamaya göre olmasının daha adil olacağını ve hiçbir siyasi partinin buna itiraz etmeyeceğini belirttik. Dernek yetkilileri demokratik teamüllerin dışındaki bu sıralama konusunda ısrarcı olduklarını ve bu şartı kabul etmezsek katılmamayı tercih edebileceğimizi tebliğ ettiler.

Dernek başkanı ve yöneticilerinin İktidar partisinde aktif görev aldıkları kamuoyu tarafından zaten bilinen bir gerçektir. Hiç kimsenin itiraz etmeyeceği basit bir çözüm olmasına rağmen dernek yöneticileri İktidar Partisini en son konuşturma konusunda ısrar ederek sadece SAADET Partisinin değil diğer Siyasi Partilerinde katılımını da engellemişlerdir.

Dernek başkanı çözüme yanaşmamasına rağmen programda “söyleyecek sözleri yok” gibi talihsiz bir cümle kullanmışlardır. Buradan kendilerine sesleniyorum buyurun Demokratik teamüller içerisinde yeniden bir program düzenleyin. Hatta daha büyük bir salonda ve bazı TV kanallarının da canlı sunacağı moderatör eşliğinde adayların eşit şartlar altında ve dönüşümlü konuşabileceği bir platform düzenleyin. Gerçek demokrasiye hizmet edin. Mensubu bulunduğunuz partiye yer açmak için çözümsüzlük üretmeyin.Geçmiş dönemlerde yolsuzluğa ve usulsüzlüğe bulaşmamış, sadece hizmetle ve vefa ile anılan Saadet Partisi her platforma “söyleyecek söze” sahiptir. Kimseden çekinecek bir gizlimiz ve ayıbımız yoktur. Ancak karşımızda bir ayıplar, yolsuzluklar ve usulsüzlükler yumağı vardır. Hodri meydan!

                                                                                               Mahmut KILIÇ
Saadet Partisi Pendik 
Belediye Başkan Adayı

                          

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elektrikli Tır: Tesla Semi ile tanışın!
Elektrikli Tır: Tesla Semi ile tanışın!
Diyabet İçin Kontrol Kadar Eğitimde Şart!
Diyabet İçin Kontrol Kadar Eğitimde Şart!