Reklamı Geç
Advert

Perinçek Pendik'te Konuştu!

İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek, Pendik’te “Türkiye’nin Çıkış Yolu” konferansına katıldı. 700 kişilik salon doldu taştı. Birçok yurttaş ayakta ve salonun dışında kaldı. Katılımcılar sık sık, “Mustafa Kemal’ Kemal’in askerleriyiz”, “Fedailer kalesi İşçi Partisi” sloganları attı.‘Mücadeleye hazırız’

Perinçek Pendik'te Konuştu!
Bu içerik 4556 kez okundu.

İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek, Pendik’te “Türkiye’nin Çıkış Yolu” konferansına katıldı. 700 kişilik salon doldu taştı. Birçok yurttaş ayakta ve salonun dışında kaldı. Katılımcılar sık sık, “Mustafa Kemal’ Kemal’in askerleriyiz”, “Fedailer kalesi İşçi Partisi” sloganları attı.‘Mücadeleye hazırız’

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan konferansın açılış konuşmasını İşçi Partisi Pendik İlçe Başkanı Sinan Yeşilyurt yaptı. Yeşilyurt şunları söyledi: “Biz İşçi Partisi olarak, Atatürk’ün bize emanet ettiği Cumhuriyeti yeniden kurmak ve onun devrimlerini tamamlamak için yola çıktık. Bu yolda her türlü baskıyı göğüsleyerek mücadeleye hazır olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Bu kararlılığımızla aranızda bulunan halkçı, devrimci, milliyetçi birikimle sizleri mücadele etmeye ve İşçi Partisi saflarında görev almaya çağırıyorum.”

‘AKP’NİN BÖLME MİSYONU BİTMİŞTİR’

Yeşilyurt’un ardından konuşan Doğu Perinçek, Türkiye’nin bir karar ve çözümün eşiğinde olduğunu vurguladı. Perinçek şöyle devam etti: “Bizim duruşumuz, önümüzdeki Türkiye’nin duruşudur. Türkiye fırtınadan aydınlığa çıkacaktır. Ben sizlerde bunu görüyorum. Artık Tayyip Erdoğanların borçlanma ekonomisi bitti. Duvara tosladılar. Bunlar tüccarıyla, çiftçisiyle, esnafıyla, sanayicisiyle borçlu bir millet yarattılar. Tepemize sülük bir mafya oturdu. Bu bir dikta rejimidir. Ortağı da tarikatlardır. Yani mafya-tarikat rejimi saraylarda oturmaktadır. Ama kurdukları o AK Saray, AKP’nin mezarı olacaktır.

Önümüzde tek seçenek var; Atatürk’ün üretim ekonomisi. Yani çıkış Kemalist devrimde. Televizyonlarda ‘Ben ABD’nin BOP Eşbaşkanıyım. Diyarbakır’ı merkez yapacağım’ diyenlerin Türkiye’yi bölme, Cumhuriyeti yıkma misyonları bitmiştir. ABD ve enstrümanı AKP,  Suriye’de yenildi. Suriye’ye terör ihrac edenlerin, arkadan vuranların ihanetlerinin sonu geldi. Güneydoğu’daki Kürt yurttaşlarımız bile PKK’ya ‘Yeter’ diyor. Yani PKK’yı istemiyor. Herkes Türkiye’nin birliğinden yana.”

‘PADİŞAH BOZUNTULARI YIKILACAK’

AKP Hükümeti’nin önümüzdeki süreçte yıkılacağını ve İşçi Partisi’nin milli hükümeti kuracağını vurgulayan Perinçek, şu ifadeleri kullandı: “Bundan önce kim Türkiye’yi bölecek ve Cumhuriyeti yıkacak ise o sıcak parayı alıp, hükümet oluyordu. Şimdi ise üretim ekonomisini kim uygular, Türkiye Cumhuriyeti’ni kim birleştirirse o hükümet olacak. Artık padişah bozuntularının yıkılacağı döneme giriyoruz. Önümüzde görevler var. Tarih, Mustafa Kemal’in askerlerini örgütlü mücadeleye çağırıyor. Bizler, yapmak için yıkacağız. Mustafa Kemal’in devrimini tamamlamak için yıkacağız.

‘ABD TÜRKİYE’Yİ BÖLEMEYECEK’

İşçi Partisi önderliğinde halkçılar, devrimciler, milliyetçiler, sosyalistler milli hükümeti kuracaktır. Bu milli hükümet içerisinde milli olan, işçisi, çiftçisi, sanayicisi, esnafı olacaktır. Ve milli hükümet döneminde paranın giriş çıkışını kontrol altına alarak, dolar saltanatını yıkacağız. Sanayicimizi, çiftçimizi ve tarımcımızı destekleyeceğiz. Komşularımızla her türlü ilişkilerimizi güçlendireceğiz. Buradan ABD’ye bir sözümüz var; Türkiye’yi bölemeyecek ve Cumhuriyet’i yıkamayacaksınız. İşte o yüzden Atatürk’te birleşip İşçi Partisi’nde buluşarak görev alıyoruz.”

30’U AŞKIN YURTTAŞ İP’YE ÜYE OLDU

Konuşmanın ardından bir yurttaşın, “Cemaat-AKP kavgasında AKP’nin yanında yer alıyor gibisiniz? Buna ne diyorsunuz?” sorusuna Perinçek “Burada yaklaşık 2 saattir konuşuyorum ve AKP’yi yıkacağımızı söylüyorum. Gladyo ile de 40 yıldan beri savaşıyoruz. Buradan tekrar sesleniyorum, AKP 2016’yı göremeyecek” yanıtını verdi. Konferans sonunda, eski CHP İstanbul İl Yöneticisi Dr. Burhan Çiftçi’nin de aralarında bulunduğu 30’u aşkın yurttaş, İşçi Partisi’ne üye oldu.

PENDİK’İN ÖNCÜLERİ KONFERANSTA BULUŞTU

İşçi Partisi Pendik İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği konferansa, eski Pendik Belediye Başkanı Burhan Köse, Esnaf Sanatkar Derneği Başkanı Bülent Gündoğdu, Atatürkçü Düşünce Derneği Pendik Şube Başkanı Muhammed Gülenç, eski CHP Pendik Belediye Meclis Üyesi Metin Özcan, eski DSP Pendik İlçe Başkanı İhsan Turnalar, eski Muharip Gaziler Derneği Başkanı Güneş Abacı, Okusev Vakıf Başkanı Yrd. Doç. Dr. İbrahim Ok, Pendik Deniz Yıldızı Derneği Başkanı Canan Altıner, Tekgıda-İş Sendikası Başkan Yardımcısı Aslıhan Şirin, eski Mimarlar Odası İlçe Başkanı Osman Güdü ile İşçi Partisi’nin birçok il ve ilçe yöneticileri katıldı. Basının yoğun ilgi gösterdiği konferans öncesinde, Perinçek’e kitap imzalatmak isteyen yurttaşlar uzun bir kuyruk oluşturdu.

 

 

işçi partisi pendik pendik ip
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elektrikli Tır: Tesla Semi ile tanışın!
Elektrikli Tır: Tesla Semi ile tanışın!
Diyabet İçin Kontrol Kadar Eğitimde Şart!
Diyabet İçin Kontrol Kadar Eğitimde Şart!