Reklamı Geç
Advert

PENDİK SAADETTEN GENÇLİK ŞÖLENİ!

Pendik Gençlik Kolları tarafından düzenlenen “Büyük Gençlik Şöleni “ büyük coşkuya sahne oldu. Bin kişinin üzerinde katılımın olduğu programda İstiklal Marşının okunması ve yapılan konuşmaların ardından şiir dinletileri ve hediye çekilişleri yapıldı.
26 Şubat 2013 Salı 16:07

PENDİK SAADETTEN GENÇLİK ŞÖLENİ!
Bu içerik 2689 kez okundu.

Pendik Gençlik Kolları tarafından düzenlenen “Büyük Gençlik Şöleni “ büyük coşkuya sahne oldu.

Bin kişinin üzerinde katılımın olduğu programda İstiklal Marşının okunması ve yapılan konuşmaların ardından şiir dinletileri ve hediye çekilişleri yapıldı. Gece Sanatçı Ömer Karaoğlu’nun konseri ile son buldu. Şölene Saadet Partisi Gençlik Kolları Genel Başkanı Fatih Aydın, İstanbul İl Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Özgür,  İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanı İsmail Acar, Pendik İlçe Başkanı Ahmet Türkcan, Pendik İlçe Gençlik Kolları Başkanı Emre Selman Kaplan, il yönetimi, ilçe yönetimi, mahallelerden yoğun katılım sağlandı.

 

Şölenin açılış konuşmasını yapan Pendik İlçe Gençlik Kolları Başkanı Emre Selman Kaplan; “Şubat ayının şehadet ayı olduğunu vurguladı. Pendik Gençliğinin çalışmaları tüm hızıyla devam edecektir. Karşımıza çıkabilecek olumsuzluklar bizleri etkilemeyecek hatta tam tersi şevkimizi arttıracağını vurguladı.” Konuşmasında Türkiye’de gençlik üzerinden ciddi manevi tahribat yapıldığı belirten Kaplan; “Saadet Partisi olarak Önce Ahlak ve Maneviyat düsturunu benimsediğimizi, öncelikle Pendik’te bu olguyu genç dimağlara yerleştirmek için elimizden gelen gayreti göstereceğimizi belirtiyoruz. Önce Ahlak ve Maneviyatı esasını kendisine şiar edinmiş bir nesil Pendik’in geleceğinin aydınlık olacağının göstergesi olacaktır. Tüm samimiyetimizle Pendik’li gençlere haykırıyor “Genç Gelecek Sensin” diyoruz.” diyerek sözlerini tamamladı. 

Gençliğin Islah hareketinin öncüsü Saadet Partisi’dir.

Pendik İlçe Gençlik Kolları Başkanı Emre Selman Kaplan’dan sonra kürsüye davet edilen Saadet Partisi Pendik İlçe Başkanı Ahmet Türkcan, Gençliğin hem eğitimsel hem manevi olarak büyük bir ifsadın içinde olduğunu dile getirdi. “Manevi ve bir ifsadın içinde bulunan gençliğin mutlak suretle bir ıslah hareketine ihtiyaç var ve bu ıslah hareketin öncülüğünü Saadet Partisinin üstlenmiştir.” dedi.

Türkcan; Saadet Partisi Pendik Gençliğinin bu ıslah hareketinde biz ne yaparız diye düşünerek böyle bir şölene imza attıklarını dile getirdi. Sözlerini bu hareketin bütün Pendik’e yayılması ve Pendik Gençliğinin bunun öncülüğünü yapması temennisi ile bitirdi.


Programa katılan İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanı İsmail Acar;
Yeryüzünün muazzam derecede sıkıntılara şahit olduğunu ve nemrutlara firavunlara taş çıkartacak zulümlere şahitlik etmekteyiz. Ülkemize baktığımız zaman adeta bir uçuruma doğru sürükleniyoruz, maddi ve manevi yoksulluğu yaşıyoruz ve bunun içinde en büyük sıkıntıda yapıcı muhalefetin olmamasıdır. İnşallah yakında buda Saadet Partisi ile Milli Görüş ile çözülecektir. Salona baktığımızda bir heyecanı görüyoruz elhamdülillah. Dava adamı davasını en büyük servet ve nimet gören adamdır. diyerek konuşmasını bitirdi.

Şubat Ayı Şehadet Ayıdır

Yapılan açılış ve selamlama konuşmalarının ardından kürsüye Saadet Partisi Gençlik Kolları Genel Başkanı Fatih Aydın davet edildi. Gençlik Kolları Başkanı Aydın konuşmasına besmele ve selam ile başlayarak; “Mübarek bir aydayız Şubat ayı gelince içimizi hem hüzün hem sevinç kaplar. Çünkü Şubat ayı aynı zamanda şehadet ayıdır. Yolumuzu aydınlatanların ayıdır. Erbakan hocamız ve niceler bu ayda rahmeti rahmana kavuşmuştur.

 

 

Her birinin bedenleri başka ama hepsinin hedefleri aynı oda şehadettir.  Şehadet En Büyük Uyanıştır. Büyüklerimizin davasını üstlendiğimizden dolayı kıyamet gününe kadar alnımızı secdeden kaldırmasak yine de şükür etmiş olamayız.

Tabi ki bu salonda o anmış olduğumuz isimleri görüyoruz. İşte Musab Bin Umeyr’ler burada, işte Şeyh Şamiller burada, Abdülhamid Han‘lar burada, Sümeyye’ler Zeynep’ler burada. Biz biliyoruz ki onlar burada biz onları başka yerde aramıyoruz onlar aramızda oldukça Allah’ın davası yeryüzüne hakim olacaktır. Rabbimiz o nuru yaşayan kullarından eylesin.

 

Uyanış İstiyorsanız Hayatınızın Merkezine Şehadeti Koyacaksınız

Biliyorsunuz kâinatın sultanı buyuruyor ki ‘’Allah yolunda öldürülenler şehittir‘’ Şehadetin olmasını istiyorsanız güçlü bir imana sahip olmalısınız. Eğer gündeminiz şahadet değilse cihad etmiş olamazsınız. Günümüzde dünyanın buna ihtiyacı var. Günümüzde dünyanın üçte biri Müslüman olmasına rağmen dünyada en fazla zulüm gören en fazla baskı altında olanlar yine Müslümanlar. Uyuyoruz !.. Eğer uyursan ölürsün, uyursan Allah üzerindeki izzeti söküp alır. Eğer uyanış istiyorsanız hayatınızın merkezine şehadeti koyacaksınız. İşte günümüzdeki insanların gündemlerine baktığımız zaman sadece ev var, araba var, sıcak yataklar var, tatillerimiz eğlencemiz var, gelecek kaygılarımız var.

Önceden anne babalarımız çocuklarına İstanbul Fetih Marşlarını söyleyerek onları büyütürlerdi, uyuturlardı Allah zikrini söyleyerek onları uyuturlardı ama bugün çocuklarımıza evladım ödevimi yapmadan uyuyamazsın. Evladım iyi bir üniversiten olmazsa iyi bir işin olmazsa ev alamazsın, araba alamazsın eğer memur olmazsan o zaman rant taşıyamazsın dediğimizden dolayı bugün hayatımıza bunları yerleştirdiğimizden dolayı Müslümanlar zillet içerisindedir. Hâlbuki Müslümanlar cayır cayır yanıyor. Kâinatın Efendisi buyuruyor ‘’Kendin için istediğini kardeşin için istemedikçe kâmil manada Mü’min olamazsın’’ Mü’minler vücudun azaları gibidir o vücudun herhangi bir azası sıkıntı çekince bütün vücut rahatsız olur.

Irak’ta bir buçuk Müslümanın kanına girdiler ama kimsenin sesi çıkmadı. Tunus’ta iş bulamayan bir genç seyyar satıcılığa başladı depresyona girdi sokağa çıkıp kendini yaktı onu gören milyonlar iktidarı değiştirdi ama Irak’ta bir buçuk milyonun kanına girilince Müslümanların gündemine bile gelmedi. Bugün takımların başkanı hapse atılınca taraftarlar çadırlar kurdular haftalarca ama Irak’ta tertemiz bacılarımızın ırzına geçilince hiç kimsenin sesi dahi çıkmadı. Bu zilletten kurtulmak için durun ey kalabalıklar bu cadde çıkmaz sokak diyen Erbakan’lar çıkması lazım. Onlar gündelik hayatı gündemlerinden çıkardıklarından dolayı biz bugün onların isimlerini anıyoruz.

Hasan El Benna Mısır’da faaliyetlerine başlayınca ilk olarak camiye gitti ve dedi ki ‘’Ey Müslümanlar İslam namazdan ibaret değildir, oruçtan ibaret değildir. Yeryüzündeki bütün düzenler, sistemler Allah’a göre oluncaya kadar yaşamak, mücadele etmek zorundasınız. Ayağa kalkın!” Ama Hasan El Benna’yı oradan kovdular. Mücadele etti 23 yaşında başladı 40 yaşına kadar gece demedi gündüz demedi, gelecek demedi, evim, arabam ne olacak demedi sadece Allah için gece gündüz demeden mücadele etti. Ve bir gün camiden çıkınca sokakta kurşunladılar o haliyle kendini hastaneye zor attı ameliyathaneye aldılar ameliyat edilirken doktorları çıkardılar ve orada şehit ettiler. Aradan yıllar geçmesine rağmen hala isimleri anılıyorsa o ilahi hükmün geçerliliğinden dolayıdır.

 

Bu Dava Yeryüzünde Adalet Hakim Oluncaya Kadar Çalışma Davasıdır

Saadet Partisi nedir diyenlere şunu söylüyoruz bu dava seçimleri kazanma davası hiç değildir, bu dava yer yüzünde Adalet hakim oluncaya kadar çalışma davasıdır. Onun için bu davada çalışanların kafalarıyla beyinleriyle çalıştıklarını zannetmeyin onlar sadece kalpleriyle çalışırlar. Kalplerde Allah’ındır. Her şey i Allah’a bağlamalıyız eğer böyle olursa yeryüzünün bütün orduları sizin karşınızda olsa yine bir şey ifade etmez siz yeryüzünün en güçlü varlığısınız. Erbakan Hocamızda ne diyordu ben bunları bana oy versinler diye değil Allah Rızası için yapıyorum, Allah Rızası için yapıyorum.
Son söz olarak da şunları söyleyeyim ‘’ varsın zulüm bütün dünyayı sarsın, varsın sevinçler başka bahara kalsın, madem ölüm tek bir defa gelecek oda neden Allah için olmasın’’

 

Saadet Partisi Gençlik Kolları Genel Başkanı Fatih Aydın'ın konuşmasından sonra sanatçı Ömer Karaoğlu sahne aldı. Ömer Karaoğlu'nun yüreklere hitap eden ezgileriyle Büyük Gençlik Şöleni tamamlandı.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elektrikli Tır: Tesla Semi ile tanışın!
Elektrikli Tır: Tesla Semi ile tanışın!
Diyabet İçin Kontrol Kadar Eğitimde Şart!
Diyabet İçin Kontrol Kadar Eğitimde Şart!