Reklamı Geç
Advert

MAHMUT KILIÇ MUHTARLARLA BULUŞTU!

Saadet Partisi Pendik İlçe Başkanlığı geçtiğimiz Cumartesi günü Pendik’teki muhtarlara Duduzar Turistik Tesisleri’nde sabah kahvaltısı programı düzenledi.
27 Ocak 2014 Pazartesi 16:45

MAHMUT KILIÇ MUHTARLARLA BULUŞTU!
Bu içerik 2164 kez okundu.

Saadet Partisi Pendik İlçe Başkanlığı geçtiğimiz Cumartesi günü Pendik’teki muhtarlara Duduzar Turistik Tesisleri’nde sabah kahvaltısı programı düzenledi. 

Programa Pendik’teki mahalle muhtarları, basın mensupları, Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Hüseyin Oruç, İl Başkan Yardımcıları, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selman Esmerer, İlçe Başkanı Ahmet Türkcan, İlçe Başkan Yardımcıları ve Pendik Belediye Başkan Adayı Mahmut Kılıç katıldı. 

Açılış konuşmasını Pendik İlçe Başkanı Ahmet Türkcan’ın yaptığı programda sırasıyla İl Başkanı Hüseyin Oruç, Pendik Belediye Başkan Adayı Mahmut Kılıç ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selman Esmerer birer konuşma yaptılar.

Pendik Belediye Başkan Adayı Mahmut Kılıç “ Bizim bir sloganımız var, Öyle bir kazanacağız ki; kaybeden olmayacak. Kaybedenin olmadığı kazanma sistemini kısaca açıklayalım. Biz 31 Mart’ta Belediye Başkanı olduğumuz zaman Pendik Belediyesi’nin şuan devam eden bütün müspet projelerini aynen devam ettireceğiz. Ancak bizim olmazsa olmalarımız olan yeni Pendik için yeni projelerimizi de ekleyerek… Ve biz yine diyoruz ki kaybedenin olmadığı Pendik’te idari kadro hariç ve adı şaibeye, yolsuzluğa karışmamış ve işinin ehli olan bütün belediye personeliyle çalışmaya devam edeceğiz.

MUHTARLARIMIZ MAHALLELERDEKİ YARDIMCILARIMIZDIR.

Hiçbir kimsenin kaybetmeyeceği Pendik’te STK’larımız, muhtarlarımız ve diğer siyasi partiler bizim için bir değerdir. Bizim Belediyecilik anlayışımızda Muhtarlarımız bizim mahallelerdeki yardımcılarımızdır. Hiçbir kimsenin kaybetmeyeceği Pendik’te muhalefet partilerinden herhangi bir parti önemli bir projeyi bize getirir ve bizim ekibimiz tarafından da makul bir proje olarak görülürse biz bu projeyi de uygulamaya alırız ve açılışta da kendilerine teşekkür ederiz. Böyle bir yaklaşımla Pendik kazanır, kimse kaybetmez.

Kısaca Pendik’teki duruma da değinirsek 2014 yılında 400 milyon, eski parayla 400 Trilyonun döneceği bir Pendik planlanmış. Bu bilgilere Pendik Belediyesi’nin resmi internet sitesinden performans programı bölümünden ulaşabilirsiniz. Bu performans raporu 223 sayfalık bir rapor, biz arkadaşlarımızla beraber bu 223 sayfayı tek tek inceledik ve gördüğümüz sonuç bu raporda belirlenen kalemlerin üçte birine yakını israf. Bakın yolsuzluk, usulsüzlük, ihaleye fesat karıştırma konularından bahsetmiyorum bile... Ne kadar büyük rakam olduğunu takdirlerinize bırakıyorum. Misalen bu harcama kalemlerinde 2 milyon TL reklam gideri var. Bir belediyenin reklama ihtiyacı var mı? Gelir icraatınızı, hizmetinizi yapar insanlarla sohbet eder dertlerini dinlersiniz belediye için en güzel reklam budur. Bunlardan başka 12,5 milyon TL araç kiralama ve 5 milyon TL bunlara harcanacak yakıt. Şuan hali hazırda 300 e yakın araç kiraladı. Bir aydır her gittiğimiz mahallede bu araçlardan hizmet alanınız, göreniniz var mı diye soruyorum şu ana kadar sadece bir kişi evet ben gördüm dedi. Kendisine hizmetin şeklini sorduğumuzda Mevcut başkanın bir çanta dolusu reklamını içeren kitapçıklar ve bir kase getirilirken gördüğünü söyledi. Yani seçime yakın bir zamanda Belediyenin imkanlarıyla bir reklam çalışması…

Şimdi daha önemli bir şeye dikkatinizi çekeceğim bu araçlarda, zabıta araçlarının dışında araçların çoğunda Pendik Belediyesi’nin logosu bile yok. Siz 2 milyon tl reklam harcaması öngörüyorsunuz yani reklama önem veren bir belediyesiniz ancak araçlarınızın üzerinde Pendik Belediyesi’nin logosu yok büyük bir çelişki değil mi? Bu araçlar hangi amaçlarla kullanılıyor takdirlerinize bırakıyorum. Biz Kamuya ait bu araçları bu seçimde kullandırtmayacağız. Arkadaşlarımız araçları tespit ettiler ve tüm mahallelerimizi bu konuda uyardık. Arazide herhangi bir partinin hizmetinde görürsek hem gerekli işlemleri başlatacak hem de bu durumu kamuoyuna ifşa edeceğiz.” Dedi.

Daha sonra Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selman Esmerer konuşmasında imardan trafik sorununa kadar olan problemlerde çözüm için projelerine kısaca değinerek İstanbul’u milli görüş belediyeciliği günlerine götüreceklerine ve efsane hizmetlere kaldıkları yerden devam edeceklerine belirterek projelerinden kısaca şöyle bahsetti.

“İstanbul’da 3 milyon kayıtlı araç var ve her geçen gün daha da artıyor. İlk etapta Haliç’ten başlayarak Beylikdüzü’ne kadarki güzergâhta çok katlı otoparklar yapacağız. Sarıyer-Beykoz arası feribot ve deniz ulaşımını daha yaygınlaştıracağız. Kamyon, tır gibi yük taşıyan araçları denizden taşımayı düşünüyoruz. İstanbul’daki raylı sistem hat uzunluğunu 600 km’ye çıkartacağız. Raylı sistemin girmediği ilçe kalmayacak. Metrobüsle yolculuk yapan bayanlar zor şartlar yaşıyorlar. Bayanlar için her 3 metrobüsten sonra gelecek olan pembe metrobüs seferleri başlatacağız. Ümraniye-Mecidiyeköy arasında günde 50 bin yolcu kapasiteli teleferik hattı yapacağız.

Çok katlı binalara ve AVM’ler le ilgili imarlarda bölgenin trafik yükü araştırılacak. Uygunsa imar izni verilecek. İstanbul deprem riskiyle karşı karşıya. Kentsel dönüşün hızlandırılmalı ve rantsal dönüşüm olmamalı. Atatürk havalimanının 8 bin dönümlük arazisi var. Biz burayı ranta dönüştürmeyeceğiz. Yeşil alana çevirip park yapacağız.” Diyerek konuşmasını  sonlandırdı.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elektrikli Tır: Tesla Semi ile tanışın!
Elektrikli Tır: Tesla Semi ile tanışın!
Diyabet İçin Kontrol Kadar Eğitimde Şart!
Diyabet İçin Kontrol Kadar Eğitimde Şart!