26 Şubat 2013 Salı 15:50 " /> 26 Şubat 2013 Salı 15:50 " /> 26 Şubat 2013 Salı 15:50 " />

ÇIKIŞTA MAHALLEYE GEL! YİĞİT BULUT PENDİK TE!

Ak Parti İstanbul İl Gençlik Kollarının düzenlediği, " Çıkışta mahalleye gel" konferanslar serisi devam ediyor. Pendik’te yapılan konferansın konuğu, 24 Genel Yayın Yönetmeni Yiğit Bulut'tu. Bulut, konferansa katılan gençlerin sorularını cevapladı.
26 Şubat 2013 Salı 15:50

ÇIKIŞTA MAHALLEYE GEL! YİĞİT BULUT PENDİK TE!
Bu içerik 2004 kez okundu.
Ak Parti İstanbul İl Gençlik Kollarının düzenlediği, " Çıkışta mahalleye gel" konferanslar serisi devam ediyor. Pendik’te yapılan konferansın konuğu, 24 Genel Yayın Yönetmeni Yiğit Bulut'tu. Bulut, konferansa katılan gençlerin sorularını cevapladı.

Ak Parti İstanbul İl Gençlik Kolları’nın, 39 ilçe ve 972 mahallede gerçekleştireceği “Çıkışta mahalleye gel” konferanslar serisininin durağı bu kez Pendik’ti. Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşen konferansın konuşmacısı, 24 Genel Yayın Yönetmeni Yiğit Bulut’tu.

Bulut, konuşmasına, iptal edilen köprü ve otoyol ihalesini değerlendirerek başladı ve Başbakan Erdoğan’ın ihaleyi iptal etmesinin çok doğu bir karar olduğunu söyledi.

Yiğit Bulut: Satılan her büyük parçada aslında en büyük alıcı bankacılık sistemidir.  Krediyi veren. Şimdi başbakan ilk defa bu bankacılık sektörününü rantını kesecek bir açıklama yaptı. Bence Türkiye adına çok önemli bir açıklama.  Öyle bankacılık sistemi deyip geçmeyin. Türkiye’nin en büyük mafyasıdır.  şimdiye kadar bir çok hükümeti başbakanı sarsmıştır devirmiştir.

 

Soru cevap şeklinde devam eden konferansta Yiğit Bulut, Türkiye’nin ekonomik kaynaklarını sömürecek yapının 1946′da oluşturulduğuna vurgu yaptı ve yapıda yer alan odakları sıraladı.Yiğit bulut: Bu sistem 1946 da kuruldu. 146 devalüasyonuyla bu sistemi oturttular. İçerde montaj sanayine dayanan burjuva,  bu burjuvanın sahip olduğu veya türettiği basın kuruluşları ve onların medya patronları, o medya patronlarının beslediği köşe yazarları ve onların organik ilişkisi olan askeri şahsiyetler. Bu bacaklar Türkiye’de bilerek kuruldu 1946 devalüasyonu yani recep Peker hükümetinden sonra. Bu anlattığım makinenin ilk biçtiği adam Adnan Menderes ti. Dediler ki bakalım makine çalışıyor mu bir deneyelim. Menderes’i attılar içine Menderes’i biçtiler. Daha sonra 1980 de ülkeyi biçtiler. 28 Şubatta hükümeti biçtiler. Düşünenleri biçtiler. Daha sonra elektronik muhtıra. daha sonra bir çok baskı. O makine şu anda parçalarına ayrıldı. bu hükümet tarafından. sayın başbakanın iradesiyle bu makine parçalarına ayrıldı ama makine hala yok edilmedi. Bir tarafta medyası duruyor bir tarafta burjuvası duruyor bir tarafta montaj sanayi duruyor. bir tarafta köşe yazarları duruyor. 

Yiğit Bulut, özellikle medya konusuna dikkat çekti ve “Türkiye’de şımarık köşe yazarları var” dedi.

Yiğit Bulut: Şimdi bugün Türkiye’de basın özgürlüğü yok diyenler hiç bir ülkede Türkiye’deki kadar siyasetçiye, özel hayata, devlete, milli menfaatlere saldıramazsınız. Türkiye’de şımarık bir basın var. bakın bunu açık seçik söylüyorum ilk defa. Türkiye’de şımartılmış, azdırılmış, cam binalardaki medya baronları tarafından sevile sevile koltuğunun altında yetiştirile bugün getirilmiş azgın köşe yazarları var.

Yiğit Bulut, gençlere, medya konusunda bir de nasihat verdi ve bazı medya kuruluşlarının arkasında kimler var dikkat edin çağrısında bulundu.

Yiğit Bulut: Hürriyet Gazetesi deyip geçmeyin. Hürriyet Gazetesi bugün Alman Devletinin resmi yayın organıdır. Hürriyet gazetesi bir hiçtir Alman Devleti olmasa. Arkasındaki Almanya’nın Türkiye’de neler yapmaya çalıştığına dikkat edin. Almanya’nın PKK ya verdiği desteği sorgulamaya çalışın. Terör örgütlerinin, vakıfların ve sivil toplum kuruluşu altında kurulan bir çok örgütün Almanya adına Türkiye’deki faaliyetlerine odaklanın.

Yiğit Bulut, gelecek adına öngörülerini de paylaştı ve önümüzdeki 10 yıllık dönemde Türkiye’nin çok daha güçleneceğini, ülkeye para akışının hızlanacağını vurguladı. AK Parti İl Gençlik Kollarının  ” Çıkışta mahalleye gel” konferansları, İstanbul’un diğer ilçeleri ve mahallelerinde devam edecek.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elektrikli Tır: Tesla Semi ile tanışın!
Elektrikli Tır: Tesla Semi ile tanışın!
Diyabet İçin Kontrol Kadar Eğitimde Şart!
Diyabet İçin Kontrol Kadar Eğitimde Şart!