Reklamı Geç
Advert

BDP'lilerin bulunduğu salona saldırı girişimi

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, İmralı görüşmesinin ardından yeni bir sürecin başlayacağını söyledi. Parti il kongresindeki konuşmasının ardından Demirtaş otomobile bineceği sırasında, yolun karşı tarafından toplanan bir grup protesto gösterisinde bulundu. Demirtaş’ın gitmesinin ardından taraflar arasında kısa bir gerginlik yaşandı.
23 Şubat 2013 Cumartesi 23:23

BDP'lilerin bulunduğu salona saldırı girişimi
Bu içerik 2285 kez okundu.

 

Demirtaş, partisinin Hatay İl kongresine katıldı. Samanyolu Düğün Salonu’nda yapılan kongrede konuşan Demirtaş, İmralı’ya giden BDP’li heyetin ziyaretini değerlendirdi. BDP’lilerin İmralı Adası’nda Abdullah Öcalan ile buluştuğunu ifade eden Demirtaş şunları söyledi:

 

"Bu görüşmeyle birlikte öyle tahmin ediyoruz ki yeni bir süreç başlamış olacak. Tabi arkadaşlarımız gelince oradaki tartışmaları, görüşmelerin sonucunu kapsamlı bir şekilde sizlerle paylaşacağız. En geç pazartesi günü bütün tartışmaları sizlerle paylaşacağız. Fakat biz Sayın Öcalan’ın yol haritasında nelerin olabileceğini aşağı yukarı biliyoruz. Bilmediğimiz şey Ak Parti’nin yol haritasında neler var? Ya da yol haritaları var mı yok mu, ondan da emin değiliz. Biz, samimiyetle söylüyorum Ak Parti ile bu güne kadar son süreç için ifade ediyorum, yaptığımız tek bir resmi görüşme yoktur. Deniyor ya, anayasada uzlaşıldı, oturuldu, konuşuldu. Bütün bunların hepsi basının kendi yazıp çizdiği senaryolardır. Biz Ak Parti hükümetiyle, yöneticileriyle oturup herhangi bir konuda uzlaşmış değiliz. Biz Sayın Öcalan’a güveniyoruz. Onun yol haritasının bu ülkeye barış ve çözüm getireceğine inanıyoruz. Bu nedenle bu sürecin arkasındayız."  

PROTESTO EDİLDİ

 

Konuşmanın ardından salondan ayrılan Demirtaş, partililerin alkışları arasında otomobile bineceği sırasında yolun karşı tarafından toplanan bir grup, protesto gösterisinde bulundu. ’Yuh’ çeken ve ’Kahrolsun PKK’ sloganları atan 50 kişilik grup ile BDP’liler arasında gerginlik çıktı. 

 

Selahattin Demirtaş olay yerinden ayrılırken, taraflar birbirlerini taşladı. Bu sırada bazı araçların camları kırıldı. Çevrede geniş güvenlik önlemi alan polis, BDP’lileri tekrar salona gönderirken; grubu da ablukaya alıp, gerginliğin daha fazla büyümesini önledi.

 

Selahattin Demirtaş, daha sonra Habibi Nacar Camisi, Katolik ve Ortodoks kiliseleri, Sinagog ile Alevi Kültür Derneği’ni ziyaret etti.Kaynak: http://gundem.milliyet.com.tr/bdp-lilerin-bulundugu-salona-saldiri-girisimi/gundem/gundemdetay/23.02.2013/1672579/default.htmEtiketler: PKK , Alevi , BDP , Katolik , Samanyolu , Selahattin Demirtaş , sinagog , Hatay , Abdullah Öcalan , Ortodoks , İmralı , Ak Parti , Parti , Düğün , Grup , Sayın Öcalan

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elektrikli Tır: Tesla Semi ile tanışın!
Elektrikli Tır: Tesla Semi ile tanışın!
Diyabet İçin Kontrol Kadar Eğitimde Şart!
Diyabet İçin Kontrol Kadar Eğitimde Şart!