Reklamı Geç
Advert

Saç kurutma makineleri saç diplerine zarar verir mi?

Hepimizin banyosunda bulunan saç kurutma makineleri hayatımızı kolaylaştıran ürünlerdir. Peki, bu makineler saçlarımızı kuruturken saç diplerine zarar verir mi?
01 Mart 2013 Cuma 13:31

Saç kurutma makineleri saç diplerine zarar verir mi?
Bu içerik 2303 kez okundu.

Saç dökülmesi insanların en çok karşılaştığı saç derisi problemidir. Günde 50-100 arasında saç teli dökülmesi normaldir ancak bu sayıdan fazlası rahatsız edici olabilir. yaşlandıkça zayıflayan saç kökleri sebebiyle bu sayı artar ve bazı kişilerde kellik görülür.

Yaşlanma ve diğer doğal süreçlerin yanı sıra saç bakımında kullandığımız ürünler de saç sağlığı için önemlidir. Dengesiz beslenme, stres, aşırı gün ışığı, ağır metaller ve bazı kimyasallar saçın yapısını bozar. Bunların yanı sıra saç kurutma makineleri de aşırı kullanıldığında saç diplerine zarar verebilir. Henüz yeni çıkmakta olan saçlar aşırı ısıya maruz kaldığında yapıları bozulabilir ve kırıklar oluşabilir.

Saçlarımızı kuruturken hırpalamamak önemlidir. Islak saç daha hassastır ve kolay deforme olur. Saçları çok yüksek ısı derecesinde kurutmamak gerekir. Kuruturken saçları elinizle aralamak önerilmektedir. Saç kurutma makinesini direkt olarak saç diplerine tutmamak gerekir. Banyodayken sıcak suya maruz kalan saç dipleri kurumaya meyillidir. Saç kurutma makinelerinden gelen yoğun ısı da bu süreci hızlandırır.

Saç bakım uzmanları kurutma makinelerinin orta ayarda kullanılmasını önermektedir.Kaynak: http://kisiselbakim.milliyet.com.tr/sac-kurutma-makineleri-sac-diplerine-zarar-verir-mi-/sacbakimi/haberdetay/01.03.2013/1675031/default.htmEtiketler: beslenme , Saç , Bakım , olabilir , Hepimizin
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elektrikli Tır: Tesla Semi ile tanışın!
Elektrikli Tır: Tesla Semi ile tanışın!
Diyabet İçin Kontrol Kadar Eğitimde Şart!
Diyabet İçin Kontrol Kadar Eğitimde Şart!