METRO PENDİKTEN HAVALİMANINA GİDECEK!

Marmaray çalışmaları, Kadıköy-Kaynarca Metrosu derken Pendik’e yeni bir Metro Projesi daha geliyor. Sabiha Gökçen Uluslar arası Havaalanı ile Pendik arasına 9 km’lik Metro inşa edilecek. Dört duraktan oluşacak Metro, yapımına başlanan Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy Metrosuna bağlanacak. Böylece Pendik’in çevresi demir ağlarla örülmüş olacak.
04 Mart 2013 Pazartesi 14:13

METRO PENDİKTEN HAVALİMANINA GİDECEK!
Bu içerik 1825 kez okundu.
Marmara Hastanesi dâhil dört durak olacak

Pendik-Sabiha Gökçen Uluslararası Havaalanı Metrosu, dört duraktan oluşacak. İlk durak Pendik Merkez’de, ikincisi E-5 üzerinde(Pendik-Kadıköy Metrosu ile ortak durak), üçüncüsü Marmara Üniversite Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Yol Yapım Amirliği önü kavşağında, sonuncusu da Sabiha Gökçen Uluslararası Havaalanı’nda olacak. Metronun bir özelliği de ileride Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy Metrosuna bağlanacak olması. Bu sayede Pendik’in çevresi demir ağlarla örülmüş olacak.


“Heyecan verici bir yatırım.”


Pendik’in deniz, hava, kara, demiryolu avantajına sahip önemli kentlerden biri olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Kenan Şahin, Pendik-Sabiha Gökçen Uluslararası Havaalanı Metrosunu heyecan verici bir yatırım olarak nitelendirdi. Geçmiş yıllarda bu tür ulaşım projelerinin hayal olduğunu ifade eden Başkan Şahin: “Çok değil, 10-15 yıl önce havaalanına Metro ile gidilecek denilseydi birçok kişi ‘hayal’ der garipserdi. Ancak bu hayal artık merkezi hükümet ve büyükşehir belediyesinin gayretleri ile gerçekleşiyor.” dedi.


Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Google'ın Allo uygulamasından Uzak Durun!
Google'ın Allo uygulamasından Uzak Durun!
Ayasofya'da Fetih Namazına Davet!
Ayasofya'da Fetih Namazına Davet!