Reklamı Geç
Advert

Tezhib te Muhabbet Sergisi!

Tezhip Sanatçıları Nilüfer Kurfeyz, Selim Sağlam ve öğrencilerinin hazırladığı “Muhabbet” adlı tezhip sergisi açıldı. 51 eserin yer aldığı sergiyi sanatçılar ve vatandaşlarla birlikte gezen Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin: “Tezhip, sabır sanatıdır. Bu anlamda çok güzel bir sergiyi izliyoruz.” diyerek tüm Pendiklileri sergiye davet etti.

Tezhib te Muhabbet Sergisi!
Bu içerik 3460 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Pendik Belediyesi kültür-sanat sezonun ikinci sergisi olan “Muhabbet” Tezhip Sergisi Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi’nde düzenlenen törenle açıldı. 22 Kasım’a kadar açık kalacak sergide Tezhip Sanatçıları Nilüfer Kurfeyz, Selim Sağlam ve öğrencilerinin hazırladığı birbirinden değerli eserler yer alıyor. Eserler arasında ayetler, sureler, hadisi şerifler ve duaların yanı sıra bir de İstanbul konulu bir tezhip eseri bulunuyor. 

Tüm Pendiklileri sergiye davet etti

Açılış töreninde konuşan Tezhip Sanatçısı Nilüfer Kurfeyz, tezhibin ayrıntıları olan bir sanat dalı olduğunu ifade ederek “Pendiklilerin bu ayrıntıları göreceğini ümit ediyorum.” dedi. Toplamda 51 eserin yer aldığı sergiyi sanatçılar ve vatandaşlarla birlikte gezen Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin de “Tezhip sabır sanatıdır. Bu anlamda çok güzel bir sergiyi izliyoruz.” diyerek tüm Pendiklileri sergiye davet etti.

“Muhabbet” Tezhip Sergisi
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elektrikli Tır: Tesla Semi ile tanışın!
Elektrikli Tır: Tesla Semi ile tanışın!
Diyabet İçin Kontrol Kadar Eğitimde Şart!
Diyabet İçin Kontrol Kadar Eğitimde Şart!