Reklamı Geç
Advert

Kamil Sönmez’e son görev

Türk Halk Müziği sanatçısı Kamil Sönmez için cuma namazının ardından cenaze namazı kılındı.
22 Aralık 2012 Cumartesi 14:06

Kamil Sönmez’e son görev
Bu içerik 2601 kez okundu.

SÖNMEZ’İN TABUTUNA ORDUSPOR FORMASI

 

Üsküdar’daki Şakirin Camii’ndeki cenaze törenine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, CHP Grupbaşkanvekili Mehmet Akif Hamzaçebi, CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Orhan Gencebay, Kadir İnanır, Belkıs Akkale, Arif Sağ, Edip Akbayram, Faruk Tınaz, Cengiz Kurtoğlu da katıldı.

 TBMM Başkanı Cemil Çiçek ve tutuklu bulunan CHP milletvekili Prof. Dr. Mehmet Haberal da cenazeye çelenk gönderdi. Kamil Sönmez’in tabutunun üstüne Orduspor forması konuldu

 

BAKAN GÜNAY ARKADAŞI, SÖNMEZ’İN TABUTUNU OKŞADI

 

Cenazede taziyeleri, gözyaşlarına boğulan Kamil Sönmez’in eşi Nilgün Sönmez kabul etti. Sönmez’in çocukluk arkadaşı Bakan Günay’ın tabutu okşadı. Bu arada saf tutmak için gelen Bakan Ertuğrul Günay, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile tokalaştı. 65 yaşında vefat eden Kamil Sönmez’in cenaze namazının ardından Ordu’ya doğru yola çıkarıldı. Sönmez’in cenazesi Ordu’nun Perşembe ilçesinde toprağa verilecek.

 

KILIÇDAROĞLU: BOSTANCI GÖSTERİ MERKEZİNDE BİRLİKTE OLMUŞTUK

 

Cenazeye katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Kamil Sönmez’i seviyoruz. En son onunla Bostancı Gösteri Merkezinde birlikte olmuştuk. Onu orada dinlemiştim. Dostları sanatçıları arkadaşları oradaydı. Daha sonra bir beyin kanaması geçirmesi hepimizi üzdü. Allah’tan şifalar diledik ama o bugün Hakk’a yürüdü. Allah rahmet eylesin diyorum. Nur içinde yatsın" dedi.

 

BAKAN GÜNAY: BERABER BÜYÜDÜK.

 

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Kamil Sönmez’in kendisi için ayrı bir yeri olduğunu söyleyerek, “ Biz hemşeriyiz. Hatta akrabalık ilişkilerimiz olduğu büyüklerimiz tarafından söylenir. Çok eski yıllardan beri tanıdığım bir arkadaşımdı. Biz Kamil Sönmez, Ümit Tokcan, Ali Rıza Gündoğdu, Tuğrul Şan, aşağı yukarı aynı sokaklarda aynı mahallelerde, birkaç kilometre ötede de Kadir İnanır, beraber büyüdük. Gerçekten aramızda dostluk ilişkileri çok derindi. Bir gün bile bu saydığım isimlerden, kimse kimseyi kırmadı. Bugün sadece Türkiye’nin önemli bir sanatçısını değil, çok eski bir arkadaşımı kaybediyorum. Bütün Perşembeli hemşehrilerimiz başta olmak üzere, onu sevenlere başsağlığı diliyorum.Nur içinde yatsın. Erken kaybettiğimizi düşünüyorum “ şeklinde konuştu.

 

"UMUYORUM O DA BİZDEN MEMNUN AYRILMIŞTIR"

 

Türk Halk Müziği Sanatçısı Belkıs Akkale, “ Kamil abi için söylenecek çok şey var ama şöyle özetleyebilirim. Bazı insanlar para biriktirir. Bazıları da Kamil abi gibiler de insan biriktirir, dost biriktirir. Çok mükemmel bir insandı. Onun için hepimiz çok yanıyoruz. Allah rahmet eylesin diyorum. Ailesine ve sevenlerine hepimize Allah sabır versin" dedi. Sanatçı Edip Akbayram ise, “ Mükemmel bir insandı. Onunla beraber aşağı yukarı 20 kez Türkiye’nin her yerinde konserlerle beraber gittik. Ailemden daha çok onunla zaman geçirdim. Bir değeri kaybettik .Işıklar içinde yatsın. Sevenlerine başsağlığı diliyorum. Ailesine de dayanma gücü diliyorum “ diye konuştu.

 

Türk Halk Müziği Sanatçısı Arif Sağ ise, “ Demek ki, buraya kadarmış. Hepimizin gideceği yere gitti. Allah rahmet eylesin. Biz Kamil’den çok memnun yaşadık, umuyorum o da bizden memnun ayrılmıştır “ dedi. Sanatçı Orhan Gancebay ise, “ Çok iyi bir insan, çok iyi bir dost, çok iyi bir sanatçıydı. Allah gani gani rahmet eylesin. Kısmeti buymuş . Erken göçtü. Yaradan öyle istedi. Ne diyelim ki ?Hepimizin başı sağolsun “ şeklinde konuştu.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elektrikli Tır: Tesla Semi ile tanışın!
Elektrikli Tır: Tesla Semi ile tanışın!
Diyabet İçin Kontrol Kadar Eğitimde Şart!
Diyabet İçin Kontrol Kadar Eğitimde Şart!