Reklamı Geç
Advert

Yer altı sığınakları satın alan Ruslar “kıyamet gününe” hazırlanıyor


03 Kasım 2012 Cumartesi 17:47

Yer altı sığınakları satın alan Ruslar “kıyamet gününe” hazırlanıyor
Bu içerik 1123 kez okundu.

Rusya’nın Sibirya bölgesinde, eski Maya takvimine göre 21 Aralık 2012’de yaşanacağına inanılan “kıyamet gününden” saklanmak için yeraltı sığınakları satışa çıkarıldı. Rusya meteoroloji yetkilileri ise, söz konusu tarihte kıyametin kopmayacağını söyleyerek, vatandaşları sakin olmaya çağırdı.

Sibirya’nın Krasnoyarsk kentinde Bobkar lakaplı bir vatandaş, kıyamet gününden kaçmak için internet üzerinden yeraltı sığınağını satışa koydu. Rus basınına göre, yeraltındaki yerler kişi başına satışa çıkarılırken, fiyatlar 100-500 bin ruble (3300-16500 dolar) arasında değişiyor. İlanda 60 yaş üzeri vatandaşların yeraltına alınmayacağı duyurusu da yapıldı. Resmi Vesti radyosuna göre ise ilanı iki binden fazla kişi izlemiş.

Kıyamet günü iddialarına Rusya Meteoroloji Merkezi Başkanı Roman Vilfand’dan da tepki geldi. Vilfand, “Meteoroloji olarak tahminlerimize göre kıyamet günü diye iddia edilen zamanda herhangi bir doğal afet yaşanmayacak. Sadece gündüz ışığı azalacak. 22 Aralık’a kadar her gün giderek gündüz kısalacak. Bu ışık günde 7 saat olacak, tabii ki çok az. Bunun dışında kıyamet günüyle ilgili hiç bir alamet yok.” dedi. Rus basını, bazı uyanık vatandaşların kıyamet günü bahanesiyle otomobil vergilerini ödemeyi reddettiğini de belirtti. Sibirya’nın Kemerovo bölgesinde oturan halk, “Ne vergisi? Kıyamet gününde insanlar bir birlerinin borçlarını silmeli” savunması yapıyor. Daha önce yapılan bir ankete göre, dünyada her 10 kişiden biri kıyametin Aralık 2012’de kopacağına inanıyor. Rusya’da yapılan ankete göre ise halkın yüzde 5’i Maya takvimine göre kıyametin kopacağını inanıyor.Kaynak: http://dunya.milliyet.com.tr/yer-alti-siginaklari-satin-alan-ruslar-kiyamet-gunune-hazirlaniyor/dunya/dunyadetay/03.11.2012/1621389/default.htmEtiketler: Rusya , meteoroloji , Sibirya , doğal afet , saat , internet , 2012 , insanlar , Roman , sadece
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elektrikli Tır: Tesla Semi ile tanışın!
Elektrikli Tır: Tesla Semi ile tanışın!
Diyabet İçin Kontrol Kadar Eğitimde Şart!
Diyabet İçin Kontrol Kadar Eğitimde Şart!