Reklamı Geç
Advert

YENİ PENDİK HIZLI TREN GARI

Hızlı tren garı, Pendik'e inşa edilecek ve gar içinde Alışveriş Merkezi , eğlence salonları, lüks restoranlar, oyun alanları ve park yeri bulunacak.
13 Aralık 2012 Perşembe 17:18

YENİ PENDİK HIZLI TREN GARI
Bu içerik 2298 kez okundu.

 Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD), 2013 yılının sonunda Ankara-İstanbul hızlı tren projesinin tamamlanacak olması sebebiyle hızlı tren gar çalışmalarına ağırlık verdi.

Bu kapsamda önce, Ankara ve İstanbul Hızlı Tren garlarının 2013 yılına yetiştirilmesi planlanıyor. TCDD, İstanbul'a inşa edilecek ilk Hızlı Tren garının yerini de belirledi. Hızlı tren garı, Pendik'e inşa edilecek ve gar içinde Alışveriş Merkezi , eğlence salonları, lüks restoranlar, oyun alanları ve park yeri bulunacak.Garın inşaatını ise TOKİ yaparken, karşılığında, gar içindeki her türlü ticari alandan yüzde 50 pay alacak. TCDD'nin payı da yüzde 50 olacak. Devlet Demiryolları, garın inşasının önünü açacak gerekli her türlü karar için çalışmalarını da hızlandırdı. Öte yandan Ankara'ya inşa edilecek hızlı tren garı için 17 Temmuz'da ihaleye çıkılacak. Proje, Yap-İşlet-Devret (YİD) yöntemiyle gerçekleştirilecek.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elektrikli Tır: Tesla Semi ile tanışın!
Elektrikli Tır: Tesla Semi ile tanışın!
Diyabet İçin Kontrol Kadar Eğitimde Şart!
Diyabet İçin Kontrol Kadar Eğitimde Şart!