Polisten halkevi üyelerine sert müdahale

Halkevleri`nin, 81. yıldönümü nedeniyle, Belediye İş Hanı önünde yürüyüş yapmak isteyen Halkevi üyelerine polis müdahelede bulundu. 18 Halkevi üyesi gözaltına alındı.
24 Şubat 2013 Pazar 22:48

Polisten halkevi üyelerine sert müdahale
Bu içerik 1360 kez okundu.

İzmit Belediye İş Hanı önünde toplanan yaklaşık 100 kişiden oluşan Halkevleri üyeleri 81. yıldönümü nedeniyle yürüyüş yapmak istedi. Hürriyet Caddesi'ni ulaşıma kapatan polis ekipleri geniş güvenlik önlemi aldı. Halkevleri üyelerinin yürüyüşünü engellemek isteyen polis arasında arbede yaşandı.

Polisin biber gazı ve su sıkmasının ardından Halkevleri üyeleri ellerinde bayraklarla polislere saldırdı. Eylemci grup tazyikli suya karşın yürümek isteyince, poliste aralarında Halkevi Saraybahçe Başkanı Mihrican Atalay`ın da aralarında bulunduğu 18 eylemciyi yaka paça gözaltına aldı.

Gözaltılar sırasında bazı vatandaşlar polise ıslık ve alkışla destek verdi. Bazı vatandaşlar ise gözaltına alınan Halkevi üyelerine tekme ve yumruk vurmaya çalıştı. Polis bir yandan eylemcileri gözaltına alırken, diğer yandan ise vatandaşları sakinleştirmekte güçlük çekti.

Belediye İş Hanı önünde dağılan Halkevi grubu daha sonra tekrar Sabri Yalım Parkı`nda toplandı ve grup adına yapılan açıklamada yaşanan olaylar kınanarak, gözaltına alınan arkadaşlarının serbest bırakılması istendi. Burada yapılan açıklamanın ardından eylemci grup alkışlar eşliğinde Kocaeli Halkevi`nin bulunduğu Belediye İş-Hanı`na yürüdü.Kaynak: http://gundem.milliyet.com.tr/polisten-halkevi-uyelerine-sert-mudahale/gundem/gundemdetay/24.02.2013/1672915/default.htmEtiketler: Kocaeli , İzmit , biber gazı , Hürriyet , Yaka , Grup
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elektrikli Tır: Tesla Semi ile tanışın!
Elektrikli Tır: Tesla Semi ile tanışın!
Diyabet İçin Kontrol Kadar Eğitimde Şart!
Diyabet İçin Kontrol Kadar Eğitimde Şart!