Reklamı Geç
Advert

Meteoroloji uyardı! İşte yeni haftada hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün verilerine göre yurdun batı kesimleri yeni bir yağışlı havanın etkisine girecek. Hava sıcaklığının ise iç ve doğu kesimlerde 1 ila 3 derece artacağı, batı kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı tahmin ediliyor.
07 Nisan 2013 Pazar 21:06

Meteoroloji uyardı! İşte yeni haftada hava durumu
Bu içerik 1717 kez okundu.

Yapılan son değerlendirmelere göre; Yurdun batı kesimlerinin öğle saatlerinden itibaren yeni bir yağışlı havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor. Sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların; gece saatlerinden sonra Muğla çevreleri, Aydın'ın kıyı ilçeleri, Çanakkale'nin güney ilçeleri ve Balıkesir'in kıyı ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın Marmara'da kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat), Güney ve İç Ege, İç Anadolu, Akdeniz'in iç kesimleri, akşam saatlerinden sonra Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde güneyli yönlerden kuvvetli ve fırtına(60-80 km/s), Güney Ege'de (Muğla, Aydın ve Denizli) zaman zaman kuvvetli fırtına(90-100 km/s) şeklinde esmesi bekleniyor.

Hava sıcaklığı İç ve doğu kesimlerde 1 ila 3 derece artacağı, batı kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı tahmin ediliyor. Rüzgar genellikle güney ve güneybatı, Türkiye'nin güneydoğu kesimleri ile zamanla kuzeybatı kesimlerinde kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'da kuvvetli (30-50 km/saat), Güney ve İç Ege, İç Anadolu, Akdeniz'in iç kesimleri, akşam saatlerinden sonra Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde kuvvetli ve fırtına(60-80 km/s), Güney Ege'de (Muğla, Aydın ve Denizli) zaman zaman kuvvetli fırtına(90-100 km/s) şeklinde esmesi bekleniyor.

Rüzgarın Marmara'da kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat), Güney ve İç Ege, İç Anadolu, Akdeniz'in iç kesimleri, akşam saatlerinden sonra Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde güneyli yönlerden kuvvetli ve fırtına(60-80 km/s), Güney Ege'de (Muğla, Aydın ve Denizli) zaman zaman kuvvetli fırtına(90-100 km/s) şeklinde esmesi beklenmektedir. Kuvvetli güneyli rüzgarlarla birlikte toz taşınımı da beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Çatı Uçması, ağaç, direk ve tabelaların devrilmesi, görüş mesafesinde ve hava kalitesinde azalma, çamur şeklinde yağışlar vb.) tedbirli ve dikkatli olunması gerekiyor.

Sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların; gece saatlerinden sonra Muğla çevreleri, Aydın'ın kıyı ilçeleri, Çanakkale'nin güney ilçeleri ve Balıkesir'in kıyı ilçelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (sel, su baskını, ulaşımda aksamalar vb.) ilgilerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları isteniyor.

 BÖLGELERDE HAVA DURUMU

MARMARA:
Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Çanakkale, Bursa, Balıkesir, Yalova ve Kocaeli çevreleri akşam saatlerinden itibaren bölge geneli aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların gece saatlerinden sonra Çanakkale'nin güney ilçeleri ve Balıkesir'in kıyı ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra İzmir'in kuzey kesimleri ile Kütahya çevreleri, akşam saatlerinden sonra Kıyı Ege ve Kütahya çevreleri, Gece saatlerinden itibaren Güney ve Kıyı Ege ile Manisa çevrelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde beklenen yağışların; gece saatlerinden sonra Muğla çevreleri ve Aydın'ın kıyı ilçelerinde kuvvetli olması öngörülüyor.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla batısı parçalı ve çok bulutlu gece saatlerinden sonra Isparta ve Burdur çevreleri ile Antalya'nın kuzey ve batı çevrelerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçecek.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve az bulutlu olacak.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık olması bekleniyor.

 Kaynak: http://gundem.milliyet.com.tr/meteoroloji-uyardi-iste-yeni-haftada-hava-durumu/gundem/gundemdetay/07.04.2013/1690531/default.htmEtiketler: Akdeniz , Antalya , Türkiye , İzmir , Manisa , meteoroloji , su baskını , Balıkesir , Muğla , Kocaeli , Karadeniz , Doğu Anadolu , Çanakkale , Isparta , Güneydoğu , Kütahya , Yalova , Burdur , Güneydoğu Anadolu , Bursa , hava durumu , genellikle , Türkiye'nin , Marmara , Anadolu
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elektrikli Tır: Tesla Semi ile tanışın!
Elektrikli Tır: Tesla Semi ile tanışın!
Diyabet İçin Kontrol Kadar Eğitimde Şart!
Diyabet İçin Kontrol Kadar Eğitimde Şart!