Reklamı Geç
Advert

İHH Başkanı Yıldırım: Davalar devam edecek

Mavi Marmara saldırısı üzerine bir basın toplantısı düzenleyen İHH Başkanı Bülent Yıldırım, “İsrail özür dilemedi, dilettirildi” dedi.
23 Mart 2013 Cumartesi 20:59

İHH Başkanı Yıldırım:  Davalar devam edecek
Bu içerik 1931 kez okundu.

Yıldırım İsrail’in özür dilemesinin önemli olduğunu ancak Gazze’deki ablukanın kaldırılması gerektiğini dile getirdi. Yıldırım, “Biz ablukanın da kalkmasını istiyoruz. Abluka kalkana kadar küresel mücadele sürecek. İsrail yeni yardım için yolları açarsa, kendi kazanır. Tabii ki tazminat davaları devam edecek. Uluslararası Ceza Mahkemesi’ndeki davalar da devam edecek. Bundan kimsenin şüphesi olmasın” diye ekledi.
Mavi Marmara bakınında oğlu Furkan Doğan’ı kaybeden Ahmet Doğan ise İsrail’in geç de olsa “insanlık suçu işlediğini kabul ettiğini” söyledi. Mavi Marmara Gemisi’nde yola çıkanların Gazze’deki ambargoyu kırmayı amaçladıklarını belirten Doğan, ”Eğer İsrail, Gazze’ye ambargoyu da kaldırmışsa, Mavi Marmara ve şehitler amacına ulaşmış demektir. Gazze’deki ambargo kalkmadan, şayet sadece özür dileme ve tazminat kabul edilmişse, şartların kabul edildiği anlamına gelmez” dedi. Doğan, “Tek başına özür ve tazminatın hiçbir anlamı yok. Bizim şartlarımızın en önemlisi de Gazze’ye ambargonun kaldırılması. Furkan ve diğer şehitlerimiz de esas itibari ile ’ambargoyu kırma konusunda amaçlarına ulaşmıştır’ diyebiliriz” diye ekledi.Kaynak: http://dunya.milliyet.com.tr/ihh-baskani-yildirim-davalar-devam-edecek/dunya/dunyadetay/23.03.2013/1684038/default.htmEtiketler: Gazze , İsrail , ambargo , Uluslararası Ceza Mahkemesi , Bülent Yıldırım , Mavi , Mavi Marmara , Olmasın , Marmara , sadece , Furkan
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elektrikli Tır: Tesla Semi ile tanışın!
Elektrikli Tır: Tesla Semi ile tanışın!
Diyabet İçin Kontrol Kadar Eğitimde Şart!
Diyabet İçin Kontrol Kadar Eğitimde Şart!