06 Mart 2013 Çarşamba 21:18 " /> 06 Mart 2013 Çarşamba 21:18 " /> 06 Mart 2013 Çarşamba 21:18 " />
Reklamı Geç
Advert

Gül'e sürpriz teklif

"Cumhurbaşkanım, beraber sinemaya gidelim"
06 Mart 2013 Çarşamba 21:18

Gül'e sürpriz teklif
Bu içerik 1657 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, eşi Hayrünnisa Gül ile birlikte dün akşam "Life Of Pi" (Pi'nin Yaşamı) filmini izlemek için kendisine yapılan sürpriz öneriyle sinameya gitti. Gül ve konukları olan bakanlar ve eşleri için filmin biletleri son anda alındı. Gül, filmi salonda vatandaşlarla birlikte izledi.
Cumhurbaşkanı Gül'ün dün akşam sinemaya gitmesi, Ankara'da şaşkınlık yarattı. Cumhurbaşkanlığı yetkilileri, Gül ile eşinin sürpriz biçimde Pi'nin Yaşamı filmini izlemek için sinemaya gitmesinin perde arkasını milliyet.com.tr'ye anlattı.


"Hep beraber sinemaya gidelim"

Gül, dün akşam eşi Hayrünnisa Gül ile birlikte Türkiye'ye resmi ziyarette bulunan Ürdün Kralı 2. Abdullah ve eşi Kraliçe Rania onuruna Çankaya Köşkü'nde akşam yemeği verdi. Köşk'teki bir resmi yemeğe; Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ve eşi Neriman Kamuran Özel ilk kez katıldı. Yemekte, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, eşi Sare Davutoğlu, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve eşi Esra Şimşek de protokol masasında oturdu. Yemek dün akşam 21.20 sıralarında sona erdi. Gül, bütün konuklarını uğurladıktan sonra konutuna geçmek için makam aracına yöneldi. Bu sırada, Kral Abdullah'a Türkiye gezisinde mihmandarlık yapan Maliye Bakanı Şimşek, makam aracının kapısında Gül'e, "Cumhurbaşkanım, ben eşimle film izlemeye gidiyorum. Siz de gelseniz" dedi. Gül, soran gözlerle eşine baktı. Hayrünnisa Gül'ün de "olur" demesi üzerine, görevlilere saat 22.10 seansı için Panora Alışveriş Merkezi içinde bulunan sinemadan bilet alınması talimatı verildi. Gül, o sırada yanlarında bulunan Davutoğlu ile eşine de, "Hep beraber sinemaya gidelim" dedi. Gül, sinemaya gitmeden önce konutuna geçerek, kıyafetini değiştirdi.

Emine Erdoğan aynı sinemadaydıCumhurbaşkanlığı görevlileri, bu arada sinemaya giderek, Gül ve konukları için bilet aldı. Süratli bir biçimde güvenlik önlemleri vatanadşalara hissetirilmemeye çalışılarak alındı. Gece seansı olduğu için filmin gösterildiği salonda yaklaşık 20 seyircinin olduğu belirtildi. Ancak Köşk görevlileri sinemanın girişinde kameramanları görünce şaşırdı. "Bu kadar çabuk nasıl haber aldılar" diye şaşırdılar. Oysa o sırada aynı sinemanın bir başka salonunda Emine Erdoğan kızı Sümeyye Erdoğan ile birlikte şarkıcı Emrah İpek'in yönetmenliğini yaptığı, töre konulu "Gelmeyen Bahar" filminin galasına katılmıştı. Kameramanlar, Emine Erdoğan'ın programı nedeniyle ordaydı.

Filme zamanında gitti

Gül, sinemaya tam zamanında gitti. Saat 22.10'da başlayan filmi vatandaşlarla birlikte izledi. Filmin ortasında sinema görevlisi, "Sayın cumhurbaşkanım, ara verelim mi, film devam etsin mi?" diye sordu. Gül ise salondaki seyircileri kastederek, "Bunu arkadaşlara soralım" dedi. Bir kişinin "Ara verilse iyi olur" demesi üzerine, filme ara verildi. Sinema çıkışı bazı vatandaşlarla fotoğraf çektiren Gül, geceyarısı eşiyle birlikte konutuna döndü.

4 dalda Oscar aldı

Bu yılki Oscar ödül töreninde, Life Of Pi 4 ödül aldı. Görsel efektleriyle adından sıkça söz ettiren film, "En İyi Yönetmen", "En İyi Görüntü Yönetimi", "En İyi Görüntü Efekti" ve "En İyi Orjinal Müzik" dallarında ödüle uzandı.

 Kaynak: http://siyaset.milliyet.com.tr/gul-e-surpriz-teklif/siyaset/siyasetdetay/06.03.2013/1677057/default.htmEtiketler: Türkiye , Ankara , Çankaya , Mehmet Şimşek , Genelkurmay , Maliye Bakanı , Abdullah Gül , Çankaya Köşkü , Ürdün , Emine Erdoğan , Kral Abdullah , Ahmet Davutoğlu , Hayrünnisa Gül , Oscar , Sümeyye Erdoğan , film , sinema , saat , Fotoğraf , yönetmen , Dışişleri , Alışveriş , Ödül , Müzik , Şarkıcı , Neriman , ANKARA'da , Türkiye'ye , Cumhurbaşkanı Gül'ün , Görünce

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elektrikli Tır: Tesla Semi ile tanışın!
Elektrikli Tır: Tesla Semi ile tanışın!
Diyabet İçin Kontrol Kadar Eğitimde Şart!
Diyabet İçin Kontrol Kadar Eğitimde Şart!