Reklamı Geç
Advert

Belediyenin ücretsiz servisleri hizmete girdi

Pendik Belediyesi, hasta ve yakınları ile Pendik Çarşısı’na yönelik iki yeni uygulama başlattı. Bunlardan ilki, ücretsiz “E-5 M. Ü. Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Servis Hizmeti”; diğeriyse Pendik Çarşısı’na yönelik “Ücretsiz Olan Otopark Hizmeti”.
21 Ekim 2012 Pazar 13:45

Belediyenin ücretsiz servisleri hizmete girdi
Bu içerik 1912 kez okundu.

Pendik Belediyesi, hasta ve yakınları ile Pendik Çarşısı’na yönelik iki yeni uygulama başlattı.  Bunlardan ilki, ücretsiz  “E-5 M. Ü. Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Servis Hizmeti”; diğeriyse Pendik Çarşısı’na yönelik “Ücretsiz Olan Otopark Hizmeti”.

 

                       

Eğitimden sağlığa, spordan sanata her alanda hayatı kolaylaştırmak için çalışan Pendik Belediyesi, ulaşım alanındaki yatırımlarını da sürdürüyor. Daha önce çarşıdaki hem araç hem de yaya trafiği rehabilitasyon çalışmasıyla  trafiği rahatlatan belediye, bu kez iki yeni uygulama başlattı. Bunlardan ilki; Marmara Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne yönelik düzenleniyor.  E-5’in yanındaki Ytong Fabrikası’nın önünden kalkan ücretsiz servis, hasta ve yakınlarını hastaneye ulaştırıyor.  Servis minibüsü, sürekli çalıştığı için hastalar vakit kaybetmiyor. Aynı şekilde hastaneden de Ytong’a dönen servis sayesinde vatandaş, hastaneye gidişteki 700 metrelik rampa için herhangi ücretli bir araca binmek zorunda kalmıyor. Hastalar ve yakınları bu hizmetten haftaiçi 07:30-16:00 arası yararlanabiliyor.

                         
 

Pendik Çarşısı’na gelenler, arabaları için park parası vermeyecek  

Her zaman esnafın yanında olan Pendik Belediyesinin ikinci ulaşım projesi ise Pendik Çarşısı’na yönelik. Çarşıda araçları için park bulmakta zorluk çeken ve otopark ücreti ödeyen esnaflar da, yeni uygulama sayesinde bu sıkıntıdan kurtulmuş oluyor. Uygulamadan yararlanmak isteyen herkes, önce aracını Green Park Otel’in önündeki otoparka ücretsiz olarak bırakıyor. Ardından belediyenin ücretsiz servisiyle Total Petrol’ün önüne kadar götürülüyor. Esnaf, bu hizmetten hafta içi saat 8:30 ile 17:30 arası yararlanabiliyor.   

Özellikle yaşlılar, ücretsiz servisten oldukça memnun 

E-5 ile Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi arasında başlayan ücretsiz servis uygulaması hakkında görüşlerini aldığımız yolcular duydukları memnuniyetleri dile getirdiler. Kimi Tuzla’dan kimi de Gebze’den gelen vatandaşlar,  700 metrelik rampayı çoğu zaman çıkmak zorunda kaldıklarını ifade ediyor.  Özellikle yaşlı ya da yürüyemeyecek durumda olan hastalar, zahmetsizce hastaneye ulaşmanın keyfini çıkarıyor.

 

                

 

                      

Zübeyde Kaya (47): Böyle bir servisin olduğunu görünce çok şaşırdım. Çoğu zaman hastaneye gelmemiz gerekiyor. E-5’ten hastaneye yürümek benim için zor oluyor. Araçla gitmek de ek masraf demek. Artık bu sıkıntıları yaşamıyoruz. Benim isteğim bu hizmetin sürekli olması.

Alaaddin Avcı (70): Servisi önce ücretli sandım. Sonra servisin Pendik Belediyesinin ücretsiz hizmeti olduğunu öğrendim. Çok memnunum. Bu hizmeti bize sağlayan herkese teşekkür ederim.


Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elektrikli Tır: Tesla Semi ile tanışın!
Elektrikli Tır: Tesla Semi ile tanışın!
Diyabet İçin Kontrol Kadar Eğitimde Şart!
Diyabet İçin Kontrol Kadar Eğitimde Şart!