Bağdat, Yıldız'a iniş izni vermedi

Reuters haber Ajansının haberine göre Bağdat, Enerji Bakanı Taner Yıldız'ın uçağının Erbil'e inişine izin vermedi.
04 Aralık 2012 Salı 22:37

Bağdat, Yıldız'a iniş izni vermedi
Bu içerik 965 kez okundu.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ın, Petrol ve Gaz Konferansı’na katılmak üzere yapacağı Erbil ziyareti, Irak hükümetinin izin vermemesi nedeniyle gerçekleştirilemedi.

YILDIZ: HAVA SAHASININ KAPALI OLDUĞUNU BİLİYORDUK

Enerji Bakan Taner Yıldız,"Yapacağımız toplantı Irak' ın kuzeyi güneyi değil tamamanı ilgilendiriyordu. Hava sahasının kapalı olduğu bize bildirildi ancak biz bu sorununun aşılacağını düşünerek havalandık. Ama Kayseri üzerine geldiğimizde bu iznin verilemeyeceği söylendi. Görüşmelerimiz devam ediyor. Tekrar durumu değerlendirdikten sonra kamuoyuyla paylaşacağız" dedi.Oynat

VIP UÇUŞLARA KAPALI

Yıldız’ın uçağının Erbil’e inişine Irak hükümeti tarafından izin verilmemesinin, Irak sivil havacılık makamlarının ülkenin kuzeyini tüm VIP uçuşlara kapatmasından kaynaklandığı öğrenildi.

Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Petrol ve Gaz Konferansı’na katılmak üzere Erbil’i ziyaret etmesi planlanan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız’ın uçağı için Bağdat’tan gerekli izinler alındı, ancak bu sabah saat 10:00 itibariyle Irak sivil havacılık makamlarının Irak’ın kuzeyini tüm VIP uçuşlara kapattıkları öğrenildi.

Diplomatik kaynaklar, bu gelişme üzerine Bakan Yıldız’ın uçağının Kayseri’ye iniş yaptığını aktardı. Kaynak: http://dunya.milliyet.com.tr/bagdat-yildiz-a-inis-izni-vermedi/dunya/dunyadetay/04.12.2012/1637001/default.htmEtiketler: Bağdat , Kayseri , Reuters , Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı , Taner Yıldız , Irak , saat , Gerekli , Erbil'e

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elektrikli Tır: Tesla Semi ile tanışın!
Elektrikli Tır: Tesla Semi ile tanışın!
Diyabet İçin Kontrol Kadar Eğitimde Şart!
Diyabet İçin Kontrol Kadar Eğitimde Şart!