Reklamı Geç
Advert

THY'de yeni grev krizi kapıda

Hava-İş Sendikası, THY ile dün yapılan Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde resmi arabulucunun uyuşmazlık zaptı tuttuğu ve bu raporun sendikaya tebliğ edildiği tarihten itibaren 60 gün içinde sendikanın grev kararı alacağını, uzlaşma sağlanamadığı takdirde 6 gün önceden bildirerek fiili grevin başlatılacağını açıkladı.
27 Şubat 2013 Çarşamba 23:29

THY'de yeni grev krizi kapıda
Bu içerik 2267 kez okundu.

Hava-İş’ten yapılan yazılı açıklamada, Türk Hava Yolları Anonim Ortaklığı (THYAO) ile 24’üncü dönem Toplu İş Sözleşmesi için dün (26 Şubat 2013) resmi arabulucu Prof. Dr. Gülsevil Alpagut’un taraflarla yaptığı ilk oturumda, işverenin uzlaşmaz tutumunu sürdürdüğü ve bu nedenle maddeler üzerinde herhangi bir tartışma yapılamadığı, resmi arabulucunun ise uyuşmazlık zaptı tuttuğu belirtildi.

Yasal zorunluluğa göre, resmi arabulucunun bu zabıt ve raporunu ilgili resmi makama ileteceği belirtilen açıklamada, “İlgili makamın bu raporu sendikamıza tebliğ ettiği tarihten itibaren 60 gün içinde sendikamız ‘grev kararı’ alarak uzlaşma sağlanamadığı takdirde, 6 gün önceden bildirmek suretiyle ‘fiili grev uygulamasına’ başlatacaktır. Grev kararının hangi tarihte alınacağı kurullarımızca resmi arabulucu raporu sendikamıza iletildiğinde ayrıca değerlendirilerek kamuoyu bilgilendirilecektir” denildi. (ANKA) Kaynak: http://ekonomi.milliyet.com.tr/thy-de-yeni-grev-krizi-kapida/ekonomi/ekonomidetay/27.02.2013/1674182/default.htmEtiketler: THY , grev , Türk Hava Yolları , Hava-İş Sendikası , Ten
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elektrikli Tır: Tesla Semi ile tanışın!
Elektrikli Tır: Tesla Semi ile tanışın!
Diyabet İçin Kontrol Kadar Eğitimde Şart!
Diyabet İçin Kontrol Kadar Eğitimde Şart!