Reklamı Geç
Advert

İkinci el araba alırken bunlara dikkat

İkinci el otomobil alırken sonradan üzülmemek için bu detaylara dikkat etmelisiniz.
26 Mart 2013 Salı 23:29

İkinci el araba alırken bunlara dikkat
Bu içerik 2947 kez okundu.

İlk başta yapmanız gereken aracın çalıntı olup olmadığını öğrenmeniz için motor ve şase numaralarını ruhsattakilerle karşılaştırmak olmalı. Numaraların birbiriyle aynı olması gerekiyor.

Aracı muhakkak denemeli ve sonradan sorun yaşamamak için tüm denemeleri yapmalısınız. Deneme sürüşünü kısa tutmadan, aceleci davranmayarak ve detaycı bir şekilde aracı en az 10 kilometre sürerek deneyin.

Otomobile bakmaya gündüz gitmeniz arabayı daha iyi süzmenize yardımcı olacaktır. Sadece dış kaporta değil iç kısımlarda da gözden kaçabilecek detaylar gizli olabilir. Bu yüzden almak istediğiniz aracı mutlaka gün ışığında görün.

Kaportayı incelerken çürük ve pas tutmuş alanların olup olmadığına dikkat edin. Bu tarz hasarların onarımı basit olabilir ama aracı alacağınız fiyat hasarın boyutuna göre değişebilir. Boya da renk değişmiyorsa, baktığınızda renk aynı tonda ve ayrım yaşanmıyorsa sorun yoktur.

Fakat renk değişimler gösteriyorsa (özellikle çamurluk, tampon ve kapı altı bölgelerinde) araç muhtemelen kaza yapmış veya tekrar boyanma ihtiyacı duyulmuştur. Koyu renkli araçlarda bunu görmeniz daha kolayken, açık renkte bunu ayırmak son derece zordur.

Araba içinize sindiyse ve almak istiyorsanız, mutlaka güvendiğiniz bir otomobil ustasına götürüp son kontrolleri yaptırmanızda fayda var.Kaynak: http://otomobil.milliyet.com.tr/ikinci-el-araba-alirken-bunlara-dikkat/otoguncel/haberdetay/26.03.2013/1685535/default.htmEtiketler: ikinci el , araba , olabilir , Tarz , Renk , sadece , Otomobil
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elektrikli Tır: Tesla Semi ile tanışın!
Elektrikli Tır: Tesla Semi ile tanışın!
Diyabet İçin Kontrol Kadar Eğitimde Şart!
Diyabet İçin Kontrol Kadar Eğitimde Şart!