Hamitabat'a en yüksek teklif Limak'tan

Hamitabat Elektrik Üretim ve Ticaret AŞ'nin yüzde 100 oranındaki hissesinin özelleştirme ihalesinin nihai pazarlık görüşmesinde, en yüksek teklifi Limak Doğalgaz Elektrik Üretim AŞ verdi.
06 Mart 2013 Çarşamba 21:13

Hamitabat'a en yüksek teklif Limak'tan
Bu içerik 1883 kez okundu.

Hamitabat Elektrik Üretim ve Ticaret AŞ'nin özelleştirme ihalesinin nihai pazarlık görüşmelerinde, en yüksek teklifi 105 milyon dolarla Limak Doğalgaz Elektrik Üretim AŞ verdi. ÖİB Başkanlığı'nda yapılan ihale, Özelleştirme İdaresi Başkan Vekili Ahmet Aksu'nun komisyon başkanlığında gerçekleştirildi. İhaleye Özkur İnşaat Sanayi ve Ticaret AŞ katılmazken, ihalede kapalı zarflarla teklif alınmadı. İhalenin açık artırma başlangıç tutarı 96 milyon dolar olurken, artırım aralığı ise 1 milyon dolar olarak belirlendi.

Limak Doğalgaz Elektrik Üretim AŞ ve Fernas İnşaat AŞ arasında geçen açık artırma ile devam eden ihalenin 5. turunda Fernas İnşaat AŞ ihaleden çekilme kararı aldı.

Açık artırmada en yüksek teklifi de 105 milyon dolarla Limak Doğalgaz Elektrik Üretim AŞ vermiş oldu. Böylece nihai pazarlık görüşmeleri teknik olarak sonuçlandı.Kaynak: http://ekonomi.milliyet.com.tr/hamitabat-a-en-yuksek-teklif-limak-tan/ekonomi/ekonomidetay/06.03.2013/1677110/default.htmEtiketler: doğalgaz , özelleştirme , ÖİB , açık artırma , üretim , dolar , Yüzde 100 , 1 Milyon
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elektrikli Tır: Tesla Semi ile tanışın!
Elektrikli Tır: Tesla Semi ile tanışın!
Diyabet İçin Kontrol Kadar Eğitimde Şart!
Diyabet İçin Kontrol Kadar Eğitimde Şart!