Üniversitelerin görüşü değil!

ODTÜ’de yaşananları sadece Başbakan’ın gözüyle görmelerini kabul etmiyoruz dedi.
26 Aralık 2012 Çarşamba 15:05

Üniversitelerin görüşü değil!
Bu içerik 1710 kez okundu.

Kemal Kılıçdaroğlu, Hilton Otel’de gazete, televizyon ve haber ajanslarının temsilcileriyle kahvaltılı toplantıda bir araya geldi.

 

Kılıçdaroğlu, ODTÜ yerleşkesinde yaşanan olaylar ve ardından yapılan açıklamaların hatırlatılması üzerine, dünyanın bütün çağdaş demokrasilerinde haksızlığa ilk tepkiyi verenlerin çıkar beklentisi olmayan gençler olduğunu söyledi.

 Şiddete karşı olduklarını, ama gençlerin slogan atma, pankart açma gibi özgürlüklerini şiddet olarak gören bir anlayışa da karşı olduklarını belirten Kılıçdaroğlu, ’’Üniversitelerin ODTÜ’de yaşanan olayları sadece Başbakan’ın gözüyle görmelerini, onun söylemiyle dilendirmelerini de kabul etmiyoruz. Onlar üniversitelerin görüşleri değil, AKP’nin atadığı rektörlerin kendi görüşleridir’’ dedi.

 

Dinleme cihazı

 

Kılıçdaroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın çalışma odasında bulunan dinleme cihazına ilişkin soruları yanıtlarken de yasa dışı dinlemenin herkesin ortak tepki vermesi gereken bir suç olduğunu ancak dinlemeyi yasal hale getiren uygulamalar bulunduğunu ileri sürdü.

 

Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

 

’’Eğer siz bazı gazetecileri dinlemek için sahte isimlerle yargıdan karar çıkarıyorsanız bu daha vahim bir suçtur. Türkiye’de bazı gazetecilerin telefonları sahte isimler kullanılarak dinlendi. Dinlemeden şikayet eden Sayın Başbakan, buna ne tür bir tepki verdi? Yargıcı kandıran kamu görevlileriyle ilgili bugüne kadar AKP Hükümeti ne yaptı? Eğer siz yasa dışı dinlemeye, yasal yönlerden kılıf hazırlayıp bir şekilde yargıcın önüne götürüp karar aldırıyorsanız buna hepimizin tepki göstermesi lazım. Yasa dışı dinlemeler bir ülkenin başbakanını dinleme noktasına gelmişse o da vahim bir olaydır. Orada devletin bütün sırları tartışılır, görüşülür. Sayın Başbakan’ın etrafındaki kişiler kimdir, nasıl olmuştur? Bunu herhalde Sayın Başbakan’ın çıkıp açıklaması gerekir.’’

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elektrikli Tır: Tesla Semi ile tanışın!
Elektrikli Tır: Tesla Semi ile tanışın!
Diyabet İçin Kontrol Kadar Eğitimde Şart!
Diyabet İçin Kontrol Kadar Eğitimde Şart!