Reklamı Geç
Advert

ODTÜ yönetimi dirayet gösteremedi!

Üniversite yönetiminin inisiyatifini kullanamadığını ve dirayet gösteremediğini söyledi.
27 Aralık 2012 Perşembe 12:25

ODTÜ yönetimi dirayet gösteremedi!
Bu içerik 2071 kez okundu.

Dinçer, gazetecilerin soruları üzerine ODTÜ’deki olayları sadece öğrenci hadiseleri olarak görmenin eksiklik olacağını söyledi.

 

Olayların demokratik bir tepki göstermenin çok dışına taşındığının da tespit edilmesi gerektiğini ifade eden Dinçer, şunları kaydetti:

’’Orada yapılan hadiseler, gösteri yapan arkadaşların ortaya koyduğu tavır ve hareketler, doğrusu demokratik bir tavır ve tepki değil. Gönlümüz isterdi ki üniversite yönetimi kendi dirayeti ve inisiyatifini ortaya koysun ve gerekli güvenlik tedbirlerini alsın ve çok önemli bir faaliyet yapılırken herhangi bir tatsızlık, huzursuzluk olmadan problemleri çözsün. Ama gördüğüm kadarıyla üniversite yönetimi o konuda inisiyatifini kullanmadı ve dirayet gösteremedi. Ve yine gönül isterdi ki bir üniversite yönetimi bu hadiselerin olup biteceğini tahmin edemese de olup bittikten sonra gereğini yapsın ve özerk bir yönetim anlayışı içerisinde kendi sorularını ve soruşturmalarını yapabilsin. Bu açıdan bakıldığında keşke üniversite kendisi bunları soruştursaydı, YÖK’e gerek kalmasaydı diye düşünüyorum. YÖK’ün de yine üniversite üst kurumu olarak böyle bir tavır içerisinde olmasını doğrusu olumlu buluyorum." 

Şiddet içeriyor

 

Dinçer, "Orada yapılan protestolar çok açık bir şekilde şiddeti içeriyordu. Bu açıdan bakıldığında, şiddetin ulusal düzeyde kınanmasının doğru olduğu kanaatindeyim. Biz hep birlikte şiddete karşı çıkmalıyız. Ama demokratik tavırları desteklemeli ve o anlamda da herkesin kendi düşüncesini ifade edebileceği bir zemin için mücadele etmeliyiz’’ diye konuştu.

 

İstanbul Milli Eğitim’deki yangın

 

İstanbul’da Milli Eğitim Müdürlüğü binasındaki yangına ilişkin soruya Dinçer, en kısa zamanda binayı tekrar eğitim hizmeti için gözden geçirerek hizmete alacaklarını belirtti. Arşiv binasının başka bir yerde olması nedeniyle herhangi bir kıymetli belgenin kaybolmadığını kaydeden Dinçer, son zamanlarda verilen bütün kararların elektronik ortamda tutulduğunun ve yedekleme yapıldığı anlattı.

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elektrikli Tır: Tesla Semi ile tanışın!
Elektrikli Tır: Tesla Semi ile tanışın!
Diyabet İçin Kontrol Kadar Eğitimde Şart!
Diyabet İçin Kontrol Kadar Eğitimde Şart!