Reklamı Geç
Advert

2013 KPSS POMEM Başvuru Kılavuzu Tıkla-İndir

2013 KPSS POMEM kılavuzu yayımlandı. 2013 KPSS başvuruları ne zaman? POMEM için KPSS başvuruları son kayıt ne zaman? POMEM için 2013 KPSS detayları...
09 Mayıs 2013 Perşembe 19:24

2013 KPSS POMEM Başvuru Kılavuzu Tıkla-İndir
Bu içerik 2931 kez okundu.

 

2013 KPSS başvuru kılavuzu yayınlandı. A grubu kayıtları yani öğretmenlik ve POMEM isteyenler adayların 15 mayıs'a kadar başvuru yapmaları gerekmektedir.

 

 2013 KPSS BAŞVURU KILAVUZUNA ULAŞMAK İÇİN TIKLA...

 

POMEM için başvuracaklar...

 

2013 KPSS A GRUBU BAŞVURU KILAVUZUNA ULAŞMAK İÇİN TIKLA...

 

 

A grubunda hangi bölümler var

 

 A grubuna yönelik puanlar KPSS sisteminde 121 tane puan türü var. Bunlardan P10, P93, P94 ve P121 puanları haricindekiler esasen A grubu mesleklere yönelik puanlardır. A grubu meslekler için 117 tane puan türü hesaplanmaktadır. A grubu puan hesaplama sistemi KPSS’deki puanlar en az iki alanın bileşiminden oluşmaktadır. 

 

 

Puanlar nasıl hesaplanıyor..

 

Örneğin, P3 puanı genel kültür ve genel yetenek alanlarının bileşiminden oluşmaktadır. Bunun yanında örneğin P97 puanı genel kültür, genel yetenek, kamu yönetimi, iktisat ve hukuk derslerinden oluşmaktadır. Puan hesaplanmasında temel kural şudur: Bir puanın hesaplanması için, o puanın içeriğinde yer alan bileşenlerin her birinden en az birer tane (doğru ya da yanlış fark etmez) soru işaretlenmiş olmalıdır. Örneğin, P3 puanının hesaplanması için hem genel kültür hem de genel yetenek alanından en az birer soru işaretlenmiş olmalıdır.  Aksi halde bu puan hesaplanmaz. Gerçekten de, 2012 sınavında genel yetenek ile çok vakit kaybeden ve sistemi bilmeyen birkaç aday genel kültür işaretlemedikleri için puanı hesaplanmamıştır.Ayrıca, genel kültür ve yetenek, tüm puanların içinde yer aldığından, bunları işaretlemeyen bir adayın hiçbir puanı hesaplanmamaktadır. Başka bir örnek verecek olursak, P97 puanı için yukarıda belirttiğimiz alanlardan soru çözülmelidir. Mesela bu puan içeriğinde yer alan iktisattan soru çözülmemesi durumunda bu puan hesaplanmayacaktır. Hatta içinde iktisat yer alan diğer 78 tane puan türü de hesaplanmayacaktır. A grubu adayların çoğu iki oturuma girerek hata yapıyorlar KPSS’de A grubuna yönelik olarak cumartesi sabah (CS), Pazar sabah (PS) ve Pazar öğle (PÖ) oturumları yer almaktadır. 

 

 

2013 KPSS ücretlerinin yatırılacağı bankalar

 

T.C. Ziraat Bankasının tüm şubeleri ve İnternet bankacılığı, VakıfBankın tüm şubeleri ve İnternet bankacılığı (KKTC’den başvuran adaylar hariç), T. Halk Bankasının tüm şubeleri ve İnternet bankacılığı, Akbank’ın tüm şubeleri ve İnternet bankacılığı (KKTC’den başvuran adaylar hariç), Kuveyt Türk Katılım Bankasının tüm şubeleri ve İnternet bankacılığı (KKTC’den başvuran adaylar hariç), Türk Ekonomi Bankasının tüm şubeleri ve İnternet bankacılığı, DenizBankın tüm şubeleri ve İnternet bankacılığı (KKTC’den başvuran adaylar hariç), Tüm PTT İş Yerleri (KKTC’den başvuracak adaylar ASPOS-Gazi Magusa)

 

Sınav ücreti ÖSYM’nin İnternet sayfasında yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile de yatırılabilecektir.

 

 

Aday başvuru formunu başvuru yapmaya gitmeden önce doldurmanız başvuru işlemleri esnasında size yardımcı olacaktır.

 

 

SINAV TARİHİ: 6-7 Temmuz 2013 

 

SINAV SAATİ: Sabah oturumları 09.30, Öğleden sonra oturumları 14.30

 

KPSS SINAV ÜCRETİ:

 

Sadece Cumartesi sabah oturumuna girecek adaylar 40,00 TL;

 

Cumartesi sabah + diğer üç oturumdan herhangi birine de girecek adaylar 80,00 TL;

 

Cumartesi sabah + diğer üç oturumdan herhangi ikisine de girecek olan adaylar 120,00 TL;

 

tüm oturumlara girecek adaylar 160,00 TL.

 

ÖABT TARİHİ, SAATİ VE SINAV ÜCRETİ : 14 Temmuz 2013, 09.30, 40,00 TL

 

BAŞVURU HİZMETİ ÜCRETİ : 3,00 TL 

 

YENİ ŞİFRE EDİNME ÜCRETİ : 2,00 TL 

 

BAŞVURU MERKEZLERİNDEN FOTOĞRAF YENİLEME İŞLEMİ ÜCRETİ : 5,00 TLKaynak: http://gundem.milliyet.com.tr/2013-kpss-pomem-basvuru-kilavuzu/gundem/detay/1706032/default.htmEtiketler: KPSS , Kuveyt , ÖSYM , Akbank , PTT , internet bankacılığı , Kuveyt Türk , Fotoğraf , internet , 2012 , puan hesaplama , sadece , A Grubu , 2013

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elektrikli Tır: Tesla Semi ile tanışın!
Elektrikli Tır: Tesla Semi ile tanışın!
Diyabet İçin Kontrol Kadar Eğitimde Şart!
Diyabet İçin Kontrol Kadar Eğitimde Şart!