İşte 1,5 milyonluk yeni İstanbul'un ayrıntıları

Çevre ve Şehircilik Bakanı Bayraktar, yeni şehirle ilgili iddialı konuştu.
15 Şubat 2013 Cuma 14:13

İşte 1,5 milyonluk yeni İstanbul'un ayrıntıları
Bu içerik 1520 kez okundu.

 Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar İstanbul'a kurulacak 1 buçuk milyon nüfuslu yeni şehrin ayrıntılarını verdi.
 
"Yeni kurulacak şehrin içinde iki şehir hastanesinin yanında sadece bisikletlerin ve hibrit araçların girebileceği ekolojik yerleşim alanları olacak" diyen Bayraktar, 3. Havaalanı'nın da yine bu şehrin içerisinde kurulacağını söyledi.
 
"O şehirlerle yarışacak"
 
İstanbul'a 1 buçuk milyon nüfuslu yeni bir şehir kuruluyor.
 
Yeni şehir ile ilgili bilgi veren Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, "Kuala Lumpru gibi Kambera gibi, Şezong gibi, Seattle gibi. İnanın bu şehirlerle yarışacak bir şehir kuracağız" dedi.
 
Bayraktar, "İstanbul'da yeni kurulacak 3. büyük havaalanını da kapsayacak tarzda Başakşehir, Kayabaşı, Küçükçekmece, Kemerburgazı da içine alacak tarzda yeni bir şehir kurmak için çalışmalarımızı devam ettiriyoruz.. Burada biz şimdi 20 bin konutu bitirme aşamasına getirdik" diye konuştu.
 
Öyle bir şehir ki içinde yok yok
 
Bayraktar, yeni şehirle ilgili şu bilgileri de verdi:
 
"Burada çok büyük iki tane sağlık kenti kuracağız. Yine dünya çapında büyük bir fuar alanı bu şehrin merkezinde olacak. Şehrin içerisinde ekolojik yerleşim alanları olacak. Sadece hibrit araçların girebildiği ve sadece bisikletlerin girdiği alanlar olacak. Kaybolmaya yüz tutmuş bitkilerin, hayvanların yaşatılacağı bölgeler yapacağız."Kaynak: http://siyaset.milliyet.com.tr/iste-1-5-milyonluk-yeni-istanbul-un-ayrintilari/siyaset/siyasetdetay/15.02.2013/1669170/default.htmEtiketler: İstanbul , Başakşehir , Küçükçekmece , Erdoğan Bayraktar , Hibrit , HAVAALANI , Yeni İstanbul , sadece , Fuar
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elektrikli Tır: Tesla Semi ile tanışın!
Elektrikli Tır: Tesla Semi ile tanışın!
Diyabet İçin Kontrol Kadar Eğitimde Şart!
Diyabet İçin Kontrol Kadar Eğitimde Şart!