Reklamı Geç
Advert

Erdoğan Bayraktar Kentsel Dönüşüm için dur durak bilmiyor

Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Malatya’daki kentsel dönüşüm alanlarını ve TOKİ bölgesini ziyaret etti.
26 Şubat 2013 Salı 00:44

Erdoğan Bayraktar Kentsel Dönüşüm için dur durak bilmiyor
Bu içerik 2087 kez okundu.

Türkiye’ye dalga dalga yayılan kentsel dönüşüm çalışmalarının tümünü yerinde inceleyen Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Malatya’daki kentsel dönüşüm alanlarını ve TOKİ bölgesini ziyaret etti. Malatya’yı marka şehir yapmak için kolları sıvadıklarından söz eden Erdoğan Bayraktar, kentsel dönüşümün halkın rızası olmadan olamayacağının altını bir kez daha çizdi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Malatya’nın Beydağı’ndaki Fırat ve Yamaç Mahallelerinde devam eden kentsel dönüş alanlarını ziyaret ederek, incelemelerde bulundu. Merkezi 500 bin nüfuslu olan Malatya’nın büyük şehir olmayı hak ettiğini ve yürütülecek kentsel dönüşüm çalışmaları ile iki tane merkeze kavuşacağından bahseden Erdoğan Bayraktar, “Biz 10 seneden bu yana Malatya’da konut üretimi ve kentsel dönüşüm konusunda çalışıyoruz. Özellikle 2 milyon 200 bin m2’lik büyük bir alanı kaplayan Beydağı’nın Yamaç ve Fırat Mahallerindeki çalışmalar tamamlandığında, Malatya’nın marka değerini yükseltecek, önemli bir bölge olacak. Şu ana kadar 468 konut bitme aşamasına geldi. Bu yıl içerisinde burada, iki etap şeklinde 3 bin 200 konutun ihalesini yapacağız ve 2 yıl içerisinde de bunların inşasını tamamlamayı hedefliyoruz” dedi.

Beydağı’ndaki kentsel dönüşüm alanında dikkat ettikleri iki husus olduğundan söz eden Bakan Bayraktar; “Birincisi yeni yapılacak olan yerleşim alanlarında yeşil alan üretimine çok dikkat edeceğiz. Bir diğer çok önemli husus ise hiçbir vatandaşımızı buradan göndermeyeceğiz. Hepsi burada yeni ev sahibi olacak. Burada belediyemiz kiralarını veriyor. Tamamlandıktan sonra evlerine taşınacaklar. Buradaki evlerden hak sahiplerinin tamamına, pırıl pırıl, modern, depreme dayanıklı, yeşil alanı olan, parkı olan, asansörlü, kaloriferli, enerji tasarruflu akıllı evler yapılacak. Burası tamamlandığında hem Malatya’mızın marka değeri artacak, hem de burası çevre şehirlere de örnek olacak. Bu bölgede yüzde 90 halkla anlaşma sağlandı. Anlaşma olmayanlarla da anlaşmak için gayret sarf ediyoruz” dedi.

“Valilere de yetki verdik”

Erdoğan Bayraktar “Buradan da tüm Türkiye’ye dalga dalga mesaj veriyoruz; artık Türkiye’de kentsel dönüşüm zamanıdır. Yeni çıkardığımız 6306 sayılı yasa ile valilere de çok büyük sorumluluk ve yetki verdik. Kentsel dönüşüm bölgelerinde gerektiği durumlarda devreye girecekler. Ayrıca Malatya’da lisanslaştırdığımız kuruluşlar var. Riskli evlerden dönüşüm için talepler var. Türkiye’nin her tarafında olduğu gibi Malatya’da da ciddi adımlar atacağız” diye konuştu.

Kurumsal İletişim;
Özlem Açıkgöz
Evren Kotoğlu
Dilek Can Şeker
0212 352 99 99                                                                                                  
ozlem@kurumsaliletisim.com.tr
evren@kurumsaliletisim.com.tr
dilek@kurumsaliletisim.com.trKaynak: http://konut.milliyet.com.tr/erdogan_bayraktar_kentsel_donusum_icin_dur_durak_bilmiyor-konut-insaat-1673309.htmlEtiketler: Türkiye , TOKİ , Malatya , Erdoğan Bayraktar , Marka
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elektrikli Tır: Tesla Semi ile tanışın!
Elektrikli Tır: Tesla Semi ile tanışın!
Diyabet İçin Kontrol Kadar Eğitimde Şart!
Diyabet İçin Kontrol Kadar Eğitimde Şart!